Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Zimní pracovní čepici vybírejte i podle tvaru obličeje

  Zimní pracovní čepici vybírejte i podle tvaru obličeje

  Možná jste na to dosud nebrali zřetel, ale zimní pracovní čepici, stejně jako čepici pro běžné účely, je dobré vybírat také podle tvaru obličeje. Pojďme si uvést pár tipů, které vám trochu pomůžou a umožní zvolit takovou zimní čepici do práce, která vám padne jako ulitá a samozřejmě vám bude i slušet.

  Pro hranatou tvář

  Pokud máte výraznější bradu a hranaté lícní kosti, měli byste si zvolit zimní čepici, která na jednu stranu tvář poněkud zúží, a zároveň vám bude dobře sedět. Nebojte se pracovní čepice s bambulí, případně baretu, pokud tedy nepracujete v náročných podmínkách a v pohybu, kdy by vám baret mohl spadnout.

  Pro tvář tvaru trojúhelníku

  Vypadá váš obličej tak trochu jako trojúhelník, tedy máte širší čelo a zužující se lícní kosti a bradu? Pak pro vás bude ideální volbou zimní pracovní čepice baret s kšiltem a rozhodně nic nepokazíte ani beranicí. Ty už dávno nejsou přežitkem dob minulých, ale mohou vypadat velmi stylově.

  Pro protáhlou, úzkou tvář

  Zvláště štíhlejší lidé mívají protáhlý, dlouhý obličej. Pro ně není příliš vhodný kratší kulich, ani volnější beanie čepice, které mají obecně vyšší střih. Lepší bude pracovní zimní čepice disponující širokým lemem, která podlouhlou tvář přirozeně zkrátí a učiní ji širší.

  Pro kulatou tvář

  Zakulacená tvář může být tak trošku problém. Kulatost ale může zmírnit zimní čepice asymetrického tvaru, kupříkladu šikmo posazený baret nebo volnější vlněná varianta čepice. Na příliš těsné modely pracovních čepic raději zapomeňte.

  Pro symetrickou, oválnou tvář

  Oválný, tedy vejčitý obličej, není nikterak problematický a asymetrický. Pokud jste právě vy obdařeni symetrickou tváří a hlavou, pak máte velkou výhodu v tom, že vaše pracovní čepice na zimu může být v podstatě jakéhokoliv typu a provedení. Pak už záleží jen na vás, jakému stylu dáváte přednost.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení