Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  RSS

  Blog

  Reflexní pracovní oblečení: Nezbytnost pro bezpečnost a viditelnost
  Komentáře (0) Reflexní pracovní oblečení: Nezbytnost pro bezpečnost a viditelnost
  Reflexní pracovní oblečení je základním prvkem osobní ochranné výbavy pro mnohé profesionály pracující ve vnějším prostředí, zejména v nočních hodinách nebo za snížené viditelnosti. Toto oblečení je navrženo tak, aby zvýšilo viditelnost pracovníků díky vysoce reflexním materiálům, které odrážejí světlo zpět k zdroji, čímž upozorňují na přítomnost člověka ve špatně osvětlených nebo potenciálně nebezpečných pracovních prostředích.
  Ochranné pracovní oblečení: Základní kámen bezpečnosti na pracovišti
  Komentáře (0) Ochranné pracovní oblečení: Základní kámen bezpečnosti na pracovišti
  V dnešní době je pracovní oblečení nezbytnou součástí mnoha profesí. Nejenže podporuje profesionální vzhled, ale především slouží k ochraně zdraví a bezpečnosti pracovníků. Význam ochranného pracovního oblečení nelze podceňovat, jelikož přímo ovlivňuje efektivitu práce a snižuje riziko pracovních úrazů.
  Termoprádlo usnadní práci
  Komentáře (0) Termoprádlo usnadní práci
  Termoprádlo, které je označováno také jako prádlo funkční, mají rádi sportovci, milovníci outdoor aktivit a stále častěji ho v zimě nosí také pracovníci v různých odvětvích. Samozřejmě hlavně v takových, kde se hodně pracuje venku a při nižších teplotách. Co dnes dodává pracovnímu termoprádlu takový věhlas a proč byste ho měli vyzkoušet také vy?
  Kritéria výběru nové zimní pracovní obuvi
  Komentáře (0) Kritéria výběru nové zimní pracovní obuvi
  Pokud se vybavíte kvalitním zimním pracovním oblečením, bylo by dosti kontraproduktivní, nemít také odpovídající obuv. Zimní pracovní boty by měly splňovat poměrně náročná kritéria, která je dobré dopředu znát. Možná jste v tomto směru již zkušení a víte, jak vybírat, ale také je docela možné, že si zimní obuv do práce vybíráte poprvé, nebo jste minule nebyli jaksi spokojeni.
  Co byste měli vědět o zdravotnickém oblečení
  Komentáře (0) Co byste měli vědět o zdravotnickém oblečení
  Nejprve si můžeme povědět něco o historii zdravotnického oblečení, a to opravdu ve zkratce. Kupodivu lze hledat určité základy již ve starověkém Řecku, kde bylo cílem především to, aby ti, jenž se zabývají léčením, byli odlišeni.
  Komentáře (0) Pracovní ponožky z přírodních materiálů
  Pracovní ponožky se vyrábí ze syntetických, tedy umělých, a z přírodních materiálů. Pokud preferujete přírodní provedení, pak určitě oceníte nejeden klad, ovšem určitou nevýhodu může být vyšší cena. Vyšší investice do pracovních ponožek se ale vyplatí ještě více, než u ponožek na běžné nošení. Proto si dobře rozmyslete, jestli vsadit právě na tuto variantu. Jaké jsou nejoblíbenější přírodní materiály pracovních ponožek?
  Výroba kožených pracovních rukavic
  Komentáře (0) Výroba kožených pracovních rukavic
  Kožené rukavice představují doplněk vhodný na volnočasové nošení, zejména pak v zimě, používají je někteří sportovci, a samozřejmě splní svůj účel také jako rukavice pracovní. Nyní se zaměříme na to z čeho a jak se takové pracovní kožené rukavice vyrábí.
  Obuv s bezpečnostní špičkou
  Komentáře (0) Obuv s bezpečnostní špičkou
  Ne pro každého jsou pracovní boty s bezpečnostní špicí pohodlné a příjemné, ale dá se na ně zvyknout a na některých pracovištích jsou doslova nutností. Bezpečnostní pracovní obuv s pevnou špičkou nabízí nejednu výhodu, především z hlediska ochrany a dnes už se vyrábí modely, které mohou být velice lehké a pohodlné. Zdaleka se nemusí jednat o ocelovou špičku, naopak, do popředí se dostávají jiné, neméně pevné materiály, které ochrání zejména prsty.
  Pudrované či nepudrované pracovní rukavice?
  Komentáře (0) Pudrované či nepudrované pracovní rukavice?
  Jednorázové pracovní rukavice se vyrábí buďto z latexu, vinylu nebo nitrilu. Který z těchto materiálů vám bude vyhovovat nejvíce, to už si musíte vyzkoušet a rozhodnout sami, jedno je ale jisté, vždy se jedná buďto o rukavice s pudrem nebo bez pudru.
  Reflexní oblečení nejenom při pracích na silnici
  Komentáře (0) Reflexní oblečení nejenom při pracích na silnici
  Reflexní oblečení by měli používat nejenom pracovníci, kteří se pohybují na komunikacích, ale také třeba chodci nebo cyklisté využívající silnice za snížené viditelnosti. Má to své opodstatnění a tento typ pracovního oblečení prokazatelně zachraňuje životy.
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★