Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 15.1.2024.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  RSS

  Blog

  Kritéria výběru nové zimní pracovní obuvi
  Komentáře (0) Kritéria výběru nové zimní pracovní obuvi
  Pokud se vybavíte kvalitním zimním pracovním oblečením, bylo by dosti kontraproduktivní, nemít také odpovídající obuv. Zimní pracovní boty by měly splňovat poměrně náročná kritéria, která je dobré dopředu znát. Možná jste v tomto směru již zkušení a víte, jak vybírat, ale také je docela možné, že si zimní obuv do práce vybíráte poprvé, nebo jste minule nebyli jaksi spokojeni.
  Co byste měli vědět o zdravotnickém oblečení
  Komentáře (0) Co byste měli vědět o zdravotnickém oblečení
  Nejprve si můžeme povědět něco o historii zdravotnického oblečení, a to opravdu ve zkratce. Kupodivu lze hledat určité základy již ve starověkém Řecku, kde bylo cílem především to, aby ti, jenž se zabývají léčením, byli odlišeni.
  Komentáře (0) Pracovní ponožky z přírodních materiálů
  Pracovní ponožky se vyrábí ze syntetických, tedy umělých, a z přírodních materiálů. Pokud preferujete přírodní provedení, pak určitě oceníte nejeden klad, ovšem určitou nevýhodu může být vyšší cena. Vyšší investice do pracovních ponožek se ale vyplatí ještě více, než u ponožek na běžné nošení. Proto si dobře rozmyslete, jestli vsadit právě na tuto variantu. Jaké jsou nejoblíbenější přírodní materiály pracovních ponožek?
  Výroba kožených pracovních rukavic
  Komentáře (0) Výroba kožených pracovních rukavic
  Kožené rukavice představují doplněk vhodný na volnočasové nošení, zejména pak v zimě, používají je někteří sportovci, a samozřejmě splní svůj účel také jako rukavice pracovní. Nyní se zaměříme na to z čeho a jak se takové pracovní kožené rukavice vyrábí.
  Obuv s bezpečnostní špičkou
  Komentáře (0) Obuv s bezpečnostní špičkou
  Ne pro každého jsou pracovní boty s bezpečnostní špicí pohodlné a příjemné, ale dá se na ně zvyknout a na některých pracovištích jsou doslova nutností. Bezpečnostní pracovní obuv s pevnou špičkou nabízí nejednu výhodu, především z hlediska ochrany a dnes už se vyrábí modely, které mohou být velice lehké a pohodlné. Zdaleka se nemusí jednat o ocelovou špičku, naopak, do popředí se dostávají jiné, neméně pevné materiály, které ochrání zejména prsty.
  Pudrované či nepudrované pracovní rukavice?
  Komentáře (0) Pudrované či nepudrované pracovní rukavice?
  Jednorázové pracovní rukavice se vyrábí buďto z latexu, vinylu nebo nitrilu. Který z těchto materiálů vám bude vyhovovat nejvíce, to už si musíte vyzkoušet a rozhodnout sami, jedno je ale jisté, vždy se jedná buďto o rukavice s pudrem nebo bez pudru.
  Reflexní oblečení nejenom při pracích na silnici
  Komentáře (0) Reflexní oblečení nejenom při pracích na silnici
  Reflexní oblečení by měli používat nejenom pracovníci, kteří se pohybují na komunikacích, ale také třeba chodci nebo cyklisté využívající silnice za snížené viditelnosti. Má to své opodstatnění a tento typ pracovního oblečení prokazatelně zachraňuje životy.
  Pracovní přilba by měla být nejen bezpečná, ale také pohodlná
  Komentáře (0) Pracovní přilba by měla být nejen bezpečná, ale také pohodlná
  Pracovní přilba slouží hlavně k ochraně hlavy a používá se na nejrůznějších pracovištích, od staveb, přes výrobní haly, až po silnice a dálnice. Vzhledem k tomu, že někteří pracovníci ji musí mít na hlavě celou svou pracovní dobu, je velice důležité, aby jim dobře seděla a byla natolik pohodlná, aby její nošení nebylo spíše utrpením.
  Komentáře (0) Proč nosit v zimě kožené pracovní rukavice?
  Pracovní rukavice na zimu vybírejte tak, aby vám dobře seděly, aby udržely ruce v teple a zároveň je dokázaly ochránit. Ve vnitřním prostředí to nemusíte až tolik řešit, pokud ale pracujete venku, rukavice by měly splňovat poměrně náročná kritéria. Kůže je pak materiálem, který vás určitě nezklame, naopak, disponuje skvělými vlastnostmi, díky nimž pro vás bude jednoznačně lepší volbou, než například textilie.
  I na zahradě vám to může slušet
  Komentáře (0) I na zahradě vám to může slušet
  Mohlo by se zdát, že práce na zahradě je pohodovou činností, kdy nepotřebujete zbytečně odolné a specializované pracovní oblečení a obutí. Není to tak docela pravda. Ano, někdy postačí pouze tenisky, obyčejné triko a šortky, jindy jsou ale zahradní práce poměrně dosti náročné a proto byste si měli zvolit oblečení a pracovní obuv, včetně doplňků, v nichž se budete cítit nejen pohodlně, ale také bezpečně. A proč by vám to i na zahradě nemohlo slušet?
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★