Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 15.1.2024.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Za zahradní pracovní rukavice se nestydí ani muži

  Za zahradní pracovní rukavice se nestydí ani muži

  Práce na zahradě může být koníčkem, pro mnoho lidí ale také zaměstnáním. Každý zahradník pak ocení pracovní rukavice, které dokážou dobře ochránit při nejrůznějších činnostech. A dávno už neplatí, že jsou výsadou pouze žen, které si tolik zakládají na své pokožce a na tom, aby jejich nehty vypadaly skvěle i po náročné zahradnické práci. Zejména častý kontakt s hlínou či s některými dráždivými rostlinami může mít na lidské ruce opravdu nepříznivý vliv.

  Dnes si i pánové zahradníci velmi dobře uvědomují, že při některých pracích na zahradě jsou kvalitní rukavice jednoduše nezbytností, pokud tedy nechcete mít ruce poškrábané, výrazně znečištěné, podrážděné či vysušené.

  Proč je tedy nosit?

  Těch důvodů, proč nosit pracovní rukavice na zahradě je opravdu hodně. Asi tím vůbec nejdůležitějším je možnost výskytu různých infekcí, ekzémů a poranění rukou. Třeba práce s hnojivy, která mohou být přirozeně agresivní, vyžaduje rukavice odolné proti chemikáliím.

  Ale také organické materiály, s nimiž se na zahradě dostáváme do kontaktu, mohou způsobit potíže. Zmínit si můžeme například houbová onemocnění, jako je sporotrichóza, způsobená mikroorganismy běžně se vyskytujícími v substrátech, zeminách, a také v chlévské mrvě.

  Houbová onemocnění se mohou vyskytnout o to více, čím více je kůže rukou poraněna, například když pracujete s růžemi, jejichž trny vyžadují vskutku mnoho opatrnosti. Pak to nejenom bolí, ale také vzniká mnohem vyšší riziko vzniku infekce.

  Pracovní rukavice ale nechrání pouze proti plísňovým infekcím, ale také proti nečistotám, puchýřům a vysoušení kůže, zraněním popícháním, poškrábáním, odřením či dokonce bodnutí hmyzem, který se mnohdy v rostlinách pohybuje.

  Zvolte si rukavice dle účelu

  Samozřejmě, že pro různé zahradní práce se hodí různé druhy rukavic. Pogumované, latexové a nitrilové jsou ideální pro jemnější práce, jako je pletí, hrubější materiály pracovních rukavic zase ochrání ruce při práci s růžemi a dalšími trnitými rostlinami a proti vzniku mozolů.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★