Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Výroba kožených pracovních rukavic

  Výroba kožených pracovních rukavic

  Kožené rukavice představují doplněk vhodný na volnočasové nošení, zejména pak v zimě, používají je někteří sportovci, a samozřejmě splní svůj účel také jako rukavice pracovní. Nyní se zaměříme na to z čeho a jak se takové pracovní kožené rukavice vyrábí.

  Používané druhy kůží

  Co se týká výroby kožených rukavic obecně, jedná se o několikafázových proces. Nejdříve je důležité vybrat ideální druh kůže, který je odebírán z běžně chovaných, ale i poněkud divočejších zvířat. Jako první si můžeme uvést kozlečinu, tedy velmi osvědčený materiál zejména pro svou jemnost. Kozlečina je ovšem vhodná spíše pro výrobu dámských pracovních rukavic.

  Jehnětina se podobá kozlečině, není ale tak pevná. Za to je o něco pružnější.

  Dalším oblíbeným druhem kůže je vepřovina, velice vhodná na výrobu pracovních rukavic, neboť disponuje vysokou odolnosí a pevností. Při správné péči se dokáže velmi dobře přizpůsobit tvaru každé ruky.

  Můžeme si zmínit ještě další druhy kůží, které se pro výrobu kožených rukavic obecně používají nejčastěji. Tak například to může být kozina, hovězina jelenice nebo teletinový velur, pro náročnější pak poněkud exotičtější Pekari či další.

  Střih rukavic

  Po té, co je typ kůže vybrán, může výrobce přistoupit k vytvoření střihu. Střižení provádí zkušený profesionál, tedy většinou jakýsi krejčí, který musí umět nejen pracovat s tímto přírodním materiálem, ale také přesně měřit. Zvláštní důležitost se pak přikládá tomu, aby byly obě pracovní rukavice z kůže pokud možno co nejvíce stejné.

  Šití a zdobení

  K případnému zdobení kožených rukavic se většinou přistupuje ještě před šitím. Pracovní rukavice ale nebývají vždy zdobené, snad menšími a méně nápadnými prvky, proto si rovnou povězme o šití.

  Šití kožených pracovních rukavic dnes probíhá ve většině případů s pomocí speciálních šicích strojů, pokud tedy nehovoříme o luxusních výrobcích na míru. Rukavičkářské stroje mají za úkol provést dokonalé spojení, tedy sešití obou, nebo i více částí těchto pracovních doplňků. A nesmíme zapomenout ani na to, že součástí většiny kožených rukavic je podšívka, kterou je nutnou také velmi precizně našít.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★