Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Rukavice, které ochrání proti teplu a ohni: základní instrukce

  Rukavice, které ochrání proti teplu a ohni: základní instrukce

  Rizika, jako je ruční manipulování s teplými a horkými předměty, dále pak práce v prostředí, kde je vyzařováno velké teplo, manipulace s horkými materiály, nebo dokonce styk s ohněm, vyžadují kvalitní a vysoce odolné ochranné pomůcky. Rukavice jsou pak základní pracovní pomůckou, díky níž zabráníte popálení nebo i horším zraněním. Ochrana rukou, které jsou konec konců tím nejcitlivějším a nejvíce používaným pracovním nástrojem, je na prvním místě při pracovních činnostech mnoha druhů, při chránění se proti horku, žáru a ohni to pak platí dvojnásobně.

  Tak například hasiči, svářeči a slévači musí nosit ochranné pracovní rukavice, které splňují opravdu náročné normy a nároky, které v jiných oborech nejsou až tolik potřeba. Pokud patříte do oněch rizikových skupin, tak vybírejte pracovní rukavice pečlivě a řiďte se českými i evropskými normami, které jsou doporučené.

  Základní norma

  Všechny typy pracovních rukavic by měly splňovat základní normu ČSN EN 420+A1. V rámci této normy musí splňovat požadavky, jako schopnost úchopu, vhodná velikost, propustnost vodní páry a samozřejmě základní ochrannou funkci.

  Materiály proti teplu

  Pracovní rukavice chránící proti teplu se v minulosti nejčastěji vyráběly z přírodní kůže. Ta má přirozenou schopnost nezačít hned hořet, ovšem postupně byla nahrazena ještě vhodnějšími materiály. Především je to kevlar, případně materiál doplněný o pokovování.

  Čtěte návod

  I když se považujete za zkušeného pracovníka ve svém oboru, v případě ochranných rukavic proti teplu a žáru si velmi důkladně pročtěte návod na jejich použití. Už ten fakt, že ho výrobce poskytne, je pro vás určitou zárukou kvality a toho, že rukavice budou plnit svůj účel.

  Pozor na znečištění hořlavými látkami

  Znečištění rukavic, a to především hořlavými látkami, obecně zvyšuje riziko vzplanutí, pak nepomůže ani sebenehořlavější materiál a může dojít k popálení nejenom rukou.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení