Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Reflexní oblečení nejenom při pracích na silnici

  Reflexní oblečení nejenom při pracích na silnici

  Reflexní oblečení by měli používat nejenom pracovníci, kteří se pohybují na komunikacích, ale také třeba chodci nebo cyklisté využívající silnice za snížené viditelnosti. Má to své opodstatnění a tento typ pracovního oblečení prokazatelně zachraňuje životy.

  Kde všude se nosí?

  Kromě silničářů, chodců a cyklistů využívají reflexní pracovní oblečení také pracovníci v mnoha dalších oborech. Zmínit si můžeme například stavaře, záchranáře a policisty, bezpečnostní pracovníky, zeměměřiče nebo zaměstnance průmyslových podniků. Vidět a být viděn, to není jen heslo dob minulých, platí stále.

  Jak fungují reflexní oděvy

  Reflexní oděvy zajistí osobě viditelnost až na 200 metrů, neboť jsou vyrobeny ze speciálních materiálů. Ty obsahují velmi malé částice, osvětlo, které na ně dopadá. Například oproti bílému pracovnímu oblečení je viditelnost až třikrát větší, pokud jste pak oblečení v tmavších barvách, tak hovoříme až o desetinásobku.

  Takzvané fosforeskující materiály jsou charakteristické zejména specifickými výraznými barvami, jako je oranžová, zelená, žlutá nebo růžová, ale pozor, jsou vidět pouze za denního světla a při snížené viditelnosti. Pro práci na komunikaci ve tmě je nutné doplnit pracovní oblečení právě o reflexní prvky. Zpravidla se jedná o speciální nášivky, nebo rovnou oddělené součásti oděvu.

  Umístění reflexních prvků

  Aby reflexní prvky plnily správně svou funkci, musí být umístěny na viditelných částech oděvu. Neměly by být ničím překryty, například dlouhými vlasy, nebo batohem. Pokud se bez zavazadla neobejdete, mělo by být takovými viditelnými prvky opatřeno také. A pokud zůstaneme u silnic, tak je nejlepší, když jsou reflexní prvky umístěny tak, aby byly blízko vozovce, tedy například na rukávech a nohavicích ve spodní části. Samozřejmě zepředu i zezadu.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★