Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Proč nosit v zimě kožené pracovní rukavice?

  Pracovní rukavice na zimu vybírejte tak, aby vám dobře seděly, aby udržely ruce v teple a zároveň je dokázaly ochránit. Ve vnitřním prostředí to nemusíte až tolik řešit, pokud ale pracujete venku, rukavice by měly splňovat poměrně náročná kritéria. Kůže je pak materiálem, který vás určitě nezklame, naopak, disponuje skvělými vlastnostmi, díky nimž pro vás bude  jednoznačně lepší volbou, než například textilie.

  Hlavní plusy kožených pracovních rukavic

  Pokud si vyberete kožené pracovní rukavice z poctivé přírodní kůže, můžete si být jisti, že ochrání vaše ruce proti nízkým teplotám. Určitou nevýhodou může být ten fakt, že sice nepropustí chladný vzduch dovnitř, ale na druhou stranu neodvádí až tak dobře pot směrem ven. Nejlepší je varianta s vnitřní stélkou, která vlhkost absorbuje. Po práci je ovšem velice důležité, abyste své pracovní rukavice z kůže nechali dobře vysušit, a to tak, že je obrátíte a umístíte do tepla, pozor, ne přímo na topení.

  Kůže patří k osvědčeným přírodním materiálům, které jsou odolné proti prodření i propíchnutí, takže ochranná funkce je velice vysoká. Dále u ní oceníte dobrou tvárnost, jinak řečeno, dokáže se přizpůsobit tvaru ruky a při práci působí pružně.

  Kožené rukavice jsou vhodné pro různá povolání a výrobci je nabízí v mnoha variantách. Některé modely vypadají velice stylově a výborně se hodí pro manažery v obleku.

  Péče o kožené pracovní rukavice

  O kůži je třeba pečovat  a pro pracovní rukavice to platí ještě více, neboť se počítá s tím, že je budete používat každý den a budou hodně namáhané. Co se týká sušení, tak jsme si již naznačili, že by mělo probíhat spíše pozvolna, určitě ne přímo na prudkém teple. Abyste u pracovních kožených rukavic zachovaly jejich pružnost, je doporučenou používat u nich speciální impregnační prostředky, a to alespoň jednou týdně.

  V žádném případě kožené rukavice neperte v pračce, pokud je chcete očistit, použijte k tomu pouze vlažnou vodu a hadřík nebo kartáček.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★