Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracujte za každého počasí. Oblékněte nepromokavé pracovní oděvy.

  Pracujte za každého počasí. Oblékněte nepromokavé pracovní oděvy.

  Dešťové srážky se mohou vyskytnout v každém ročním období. Co když ale není zbytí a vy musíte pracovat za každého počasí? Ochrání vás nepromokavé pracovní oblečení, jehož nejčastější formy si nyní představíme. Co si tedy obléknout, když hrozí, nebo už propukl déšť, a vy přesto musíte vykonávat práci venku?

  Klasická pláštěnka či plášť

  Pláštěnky jsou chronicky známé a hodí se jak na běžné nošení, tak i do práce. V současnosti najdete na trhu celou škálu modelů a typů, například pláštěnky jednorázové, nebo velmi lehké a skladné pláštěnky, které se vám vejdou i do větší kapsy. Odolnější variantou je plášť, vhodný i do náročnějších podmínek a do terénu, v němž potřebujete více rezistence proti prodření, propíchnutí nebo rozříznutí.

  Komplety

  Na déšť můžete při práci vyzrát díky kompletům, které se většinou skládají z nepromokavého pláště s kapucí a kalhot. Pokud takové pracovní oblečení doplníte o kvalitní holínky či jiné nepromokavé boty, budete zaručeně v suchu. Kompletní nepromokavé obleky skýtají proti dlouhým plášťům jednu podstatnou výhodu, a sice umožní lepší pohyblivost.

  Voděodolná ponča

  Kromě pláštěnky, pláště nebo praktického nepromokavého kompletu, lze obléci také pončo, oblíbené hlavně u žen. Velmi rychle a snadno ho obléknete a povětšinou disponuje zkrácenými rukávy. Stejně jako pláštěnky, také ponča se vyrábí z materiálů, jako je PVC nebo lehoučký PE. Nezbytnou součástí každého nepromokavého ponča je samozřejmě dostatečně velká kapuce.

  Řešením je i softshell

  Pracujete-li v terénu, tedy v náročných podmínkách, kde hrozí nejenom déšť, ale také třeba silný vítr a nečekané ochlazení, nabízí se ještě jedna možnost. Softshell pracovní oblečení vyrobené z polyesteru se hodí pro teplejší část roku, je totiž odolné proti vodě, zároveň ale velmi dobře dýchá, je paropropustné. Díky použití vhodných materiálů a vrstvení zabraňuje přehřívání a nadměrnému pocení.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít