Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracovní ponožky z přírodních materiálů

  Pracovní ponožky se vyrábí ze syntetických, tedy umělých, a z přírodních materiálů. Pokud preferujete přírodní provedení, pak určitě oceníte nejeden klad, ovšem určitou nevýhodu může být vyšší cena. Vyšší investice do pracovních ponožek se ale vyplatí ještě více, než u ponožek na běžné nošení. Proto si dobře rozmyslete, jestli vsadit právě na tuto variantu. Jaké jsou nejoblíbenější přírodní materiály pracovních ponožek?

  Bavlněné pracovní ponožky

  Bavlna je nepochybně sázkou na jistotu a patří k přírodním materiálům, které se osvědčily napříč staletími. Jednotlivá vlákna bavlny se nejprve oddělí a následně se spřádají do příze, ze které se pak šije kvalitní oblečení pro náročné, stejně jako pracovní ponožky. Plusem bavlny je, že velice dobře saje pot a je celkově příjemná při styku s pokožkou. Ne pro každou náročnější práci je ale vhodná čistá bavlna, proto se k ní často přidává určité procento syntetiky.

  Vlněné pracovní ponožky

  Dalším kvalitním přírodním materiálem je vlna. V posledních letech se nejvíce prosazuje merino vlna, která vyniká svou vysokou jemností a na dotek je ještě příjemnější než bavlna. Výhodou je, že vlněné pracovní ponožky dokážou absorbovat zápach a vlhkost, velmi dobře větrají.

  Bambusové pracovní ponožky

  Možná jste si ale oblíbili dnes tolik moderní bambus, z nějž se vyrábí pracovní ponožky vysoké vzdušnosti. Bambusové ponožky jsou příjemně lehké, takže je na své noze ani nebudete cítit, bambus dále disponuje skvělou antibakteriální schopností, nepáchne, je to zkrátka materiál budoucnosti, kterého je dostatek a jehož přínosy jsou celosvětově obrovské, nejen v textilním průmyslu.

  Modalové pracovní ponožky

  Na omak příjemný modal se sice vyrábí chemicky, ovšem z přírodní dřevní hmoty, která je blízká celulóze. Skvěle saje vlhkost a pot, což při práci oceníte, stejně jako nečekanou pevnost a odolnost. Pracovní ponožky z modalu lze považovat za blízkou alternativu za bavlnu, ovšem poněkud levnější.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★