Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Podle jakých vlastností a faktorů vybírat pracovní přilby?

  Podle jakých vlastností a faktorů vybírat pracovní přilby?

  Pracovní přilba patří v mnoha oborech k těm nejdůležitějším ochranným prvkům. Chrání hlavu, která může být vystavena nebezpečí padání předmětů a mnohdy dokáže zachránit život. Pokud se chystáte nakoupit pracovní helmy pro své zaměstnance, určitě nebude od věci trochu se zorientovat v tom, jaké by měly mít vlastnosti a podle čeho je vlastně vybírat.

  • Podle vykonávané práce

  Pracovní přilbu vybírejte podle druhu vykonávané práce, ale také podle prostřední, v němž se pracovník pohybuje. Podle toho bývají přilby vybaveny různými druhy ochranných vrstev. Vždy si uvědomte, že pracovní helma nechrání pouze proti padajícím předmětům, ale také proti pádu pracovníka a dalším úskalím.

  • Typové provedení

  Existují různé typy pracovních přileb a samotné provedení má vždy velký význam. Například to může být helma speciální tvrzená, helma určená do chladnějšího prostředí, s osvětlením, štítem, nebo odvětrávaná.

  • Barva

  Ani barva ochranné pracovní přilby není zbytečností, na různých pracovištích může totiž hrát docela důležitou roli. Tak třeba světlejší barvy mají schopnost odrážet nadměrné světlo a teplo a zároveň zajistí, že bude pracovník lépe vidět při horší viditelnosti. Často je ideální volbou pracovní helma reflexní, nebo alespoň opatřená základními reflexními prvky.

  • Pohodlí a ergonomie

  Nejen ochrana, ale také komfort při práci, je důležitým prvkem každého pracovního oblečení a pracovních ochranných doplňků. Pokud nosíte helmu celý den, mělo by být pohodlí zajištěno, aby nebyla při práci spíše přítěží a neměli byste tendenci ji jen tak odložit.

  • Technické normy

  Chcete-li sobě, nebo svým zaměstnancům zajistit maximální ochranu hlavy, volte pracovní přilby podle technických norem. Hlavně u průmyslových helem patří technické normy k něčemu, co je směrodatné a určuje stupeň bezpečnosti při odlišných typech vykonávaných pracích.

  Tohle byly základní parametry pro výběr správné pracovní helmy. Ať už ale pracujete jako zedník, skladník, nebo třeba lesní dělník, vždy si svou novou přilbu důkladně vyzkoušejte, zda vám dobře sedí.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít