Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Kritéria výběru nové zimní pracovní obuvi

  Kritéria výběru nové zimní pracovní obuvi

  Pokud se vybavíte kvalitním zimním pracovním oblečením, bylo by dosti kontraproduktivní, nemít také odpovídající obuv. Zimní pracovní boty by měly splňovat poměrně náročná kritéria, která je dobré dopředu znát. Možná jste v tomto směru již zkušení a víte, jak vybírat, ale také je docela možné, že si zimní obuv do práce vybíráte poprvé, nebo jste minule nebyli jaksi spokojeni. Co je tedy důležité zohlednit a na co se zaměřit?

  Pohodlí je základ

  Zimní pracovní boty musí samozřejmě chránit proti chladu, ale to neznamená, že by neměly být pohodlné. Správná velikost vám umožní nosit silnější ponožky a k tomu dá noze, a hlavně pak prstům možnost pohybovat se a neustrnout. Jinak řečeno, prsty by měly být prokrvovány, jen tak vám nebudou mrznout. I v případě, že máte uvnitř pracovní boty kožíšek nebo teplou vložku, ale noha je natěsno, není efekt ochranu proti chladu právě ideální.

  Ochrana proti zranění

  Samozřejmostí by měla být také odolnost pracovních bot na zimu. Ta je dána jednak materiály, ale také různými přidanými ochrannými prvky, jako je kupříkladu tvrzená špice nebo zpevněná pata. Provedení podrážky pak musí být takové, abyste neuklouzli na vlhkých a hladkých površích, což se v zimě může stát opravdu snadno.

  Vhodné materiály

  Už jsme si zmínili, že materiály, z nichž je zimní pracovní obuv vyrobena mají svou neoddiskutovatelnou funkci. Taková kvalitní přírodní useň je sázkou na jistotu, používá se ale spíše u vnějších materiálů. Vnitřní zateplení pak může být vyrobeno ze syntetického materiálu, který zajistí komfortní uložení nohy a dobrou schopnost odvádět vlhkost.

  U podrážky se samozřejmě osvědčila kvalitní pryž se svými výbornými tepelně izolačními vlastnostmi. Navíc chrání chodidlo proti poranění a dokáže tlumit velké procento nárazů.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★