Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak správně pečovat o kožené pracovní rukavice?

  Kůže je materiálem, který si zaslouží určitou péči, což platí také pro pracovní kožené rukavice. Používáte je také? Staráte se o ně správně? Potom se nemusíte obávat, že pro vás budou nepohodlné, nebo že vám nevydrží moc dlouho. Pokud si třeba kupujete svůj první pár, určitě se vám bude hodit několik užitečných rad, jak se o ně správně starat a jak je čistit.

  Odstranění běžných nečistot

  Při práci jsou kožené rukavice vystavovány prachu a špíně a je to přirozené. Proto byste je měli alespoň jednou týdně mechanicky očistit, a to nejlépe kartáčkem s jemnými štětinami z přírodního materiálu. Je možné použít také měkký bavlněný hadřík, který postačí lehce navlhčit. Pokud pravidelné čištění pracovních rukavic od prachu zanedbáte, mohou postupně vysychat a ztrácet svou pružnost a vláčnost. Určitě se vyhněte praní kožených rukavic v pračce a namáčení ve vodě obecně.

  Menší znečištění zvládnete bez potíží sami v domácích podmínkách, pokud budou ale rukavice ušpiněné tak, že si na čištění sami netroufnete, můžete se obrátit na specializované čistírny. Zvláště, pokud používáte opravdu kvalitní a drahé pracovní rukavice.

  Co impregnace?

  Použití impregnace si u kožených rukavic dobře promyslete. Ne vždy může být přínosem a je třeba zvolit si opravdu kvalitního výrobce přípravku. Použití nevhodného může kůži dokonce nenávratně poškodit, proto jsou vhodné spíše speciální oleje a vosky. U pracovních rukavic z kůže není impregnace v podstatě vůbec potřebná.

  Sušte pozvolna

  V pracovním procesu se může snadno stát, že vám rukavice zmoknou, nebo se jinak namočí. Platí, že byste je měli sušit spíše pomalu, určitě ne na přímém slunci, na topení nebo s použitím fénu. Stačí, když je přes nos zavěsíte do suché místnosti v interiéru a počkáte si do rána. Po nesprávném sušení můžou kožené rukavice ztvrdnout, popraskat či se smrsknout.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení