Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 20.1.2023.

Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Co vše by měly splňovat kvalitní pracovní boty do lesa?

  Co vše by měly splňovat kvalitní pracovní boty do lesa?

  Kvalitní obutí do lesa oceníte jako turista, a ještě více jako pracovník. Ať už jste hajným, nebo lesním dělníkem, na výběru pracovních bot do lesa byste si měli dát velmi záležet. Měly by chránit, ale také být dostatečně pohodlné, aby se vaše nohy cítily komfortně i při velmi náročné práci a zdolávání těch nejtěžších terénů.

  Základní předpoklady

  Než si pracovní obuv do lesa zakoupíte, měli byste vědět, k jakému konkrétnímu účelu bude vlastně sloužit. Například lidé, kteří pracují v těžbě, potřebují vysoký stupeň bezpečnosti a vyztužená špice je tak nutností. Ochrání proti padajícím těžkým břemenům a zároveň proti proříznutí motorovou pilou. Hajní a myslivci, kteří hodně chodí po lese, zase nejčastěji využívají buďto trekovou obuv, nebo holínky do každého počasí. Jejich celoroční práce vyžaduje pracovní boty, které jsou zpevněné, ale také odolné proti vlhkosti.

  Kotníková pracovní obuv je dnes zřejmě nejvíce in a polobotky jsou vhodné spíše do méně náročného terénu. Základem je tedy výborná opora při chůzi a záruka ochrany proti úrazu, jako je například vymknutí kotníku.

  Uzavřená pata a vhodná podrážka

  Pracovní obuv do lesa by měla mít patní část dobře chráněnou a uzavřenou, zároveň by ale podrážka měla tlumit nárazy a nástrahy náročného lesního povrchu. Někdy se totiž můžete pohybovat po kamenitém povrchu, jindy zase po až příliš měkkém podloží, které je tvořenou jehličím či mechem.

  Podrážka musí být do jisté míry pružná, při tom ale velmi odolná proti poškození a propíchnutí, samozřejmě i voděodolná.

  Ještě více komfortu a bezpečí

  I drsní lesní pracovníci požadují u své pracovní obuvi alespoň základní stupeň komfortu. To vše lze ale povýšit na ještě lepší úroveň, například, když si pořídíte pracovní boty antibakteriální, co dokážou nohu chránit proti plísním a škodlivým mikroorganismům, omezí také zápach nohou.

  Reflexní prvky jsou dnes v mnoha oborech samozřejmostí, a i v lesním prostředí zlepší vaši viditelnost a tím pádem zvýší bezpečnost při práci.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★