Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Chraňte se proti namoknutí při práci kvalitní pláštěnkou

  Chraňte se proti namoknutí při práci kvalitní pláštěnkou

  Pracovní pláštěnka by měla být především dostatečně odolná proti protržení a samozřejmě plně funkční co se týká ochrany proti dešti. Neměla by být zbytečně těžkopádná, aby vám při vykonávání náročnějších prací nezavazela. Pojďme se pracovním pláštěnkám věnovat o něco blíže a snad vám alespoň trochu pomůžeme s nákupem toho nejvhodnějšího modelu.

  Rozdělení

  Pláštěnky se obecně rozdělují na různé kategorie, a to podle mnoha kritérií. Tak především na dámské, dětské a pánské, dále pak podle střihu na:

  • Pláštěnky klasického střihu: Oblékají se podobně jako bundy a jsou opatřeny zipem, běžnou kapucí zaobleného tvaru a většinou také praktickými kapsami. Můžou být různě dlouhé, tedy buďto do pasu, nebo až pod kolena.
  • Pončo pláštěnky: Jsou vyrobeny z PVC a jejich velkým plusem je, že se dají složit a jsou tak skvěle skladné, dokonce si je můžete dát do kapsy.
  • Velbloudí pláštěnky: Poněkud méně tradiční střih, který je charakteristický tím, že dokáže ochránit proti dešti nejen vaše tělo, ale také batoh, který nosíte na zádech. Rukávy jsou uzpůsobeny tomu, abyste mohly sáhnout do batohu, aniž byste pláštěnku svlékli.

  Jaké se používají materiály?

  Zejména podle účelu použití se pracovní pláštěnky vyrábí z těchto základních materiálů.

  Vinylová pláštěnka

  Levnější varianta, která ale většinou není moc vhodná pro vykonávání náročnějších prací a nosí se spíše krátkodobě. Výhodou je tedy nižší cena, naopak nevýhodná je z hlediska neprodyšnosti a nižší odolnosti a životnosti.

  Pláštěnka z polyesteru, polyamidu a PVC

  Tato skupina materiálů se vyznačuje vyšší prodyšností, tedy lepším odvodem potu a vnitřní vlhkosti. Pro vykonávání náročných pracovních činností jsou takové pláštěnky vhodnější i proto, že jsou praktičtější díky postrannímu zapínání a možnosti uschovat pod ně zavazadlo. Tyto pracovní pláštěnky můžete nosit klidně celý den, a to v různých prostředích, jsou ovšem o něco dražší.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ★★★★★
  ×

  Vyberte Parcelshop pro doručení