Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Zimní pracovní rukavice zahřejí a ochrání

  21 led 2020

  Pokud pracujete rukama a v náročnějším provozu, tak jistě víte, jak důležité jsou pracovní rukavice. V zimě chrání proti chladu, ale především slouží celoročně k ochraně rukou proti zraněním, často poslouží také pro usnadnění některých prací, jako určitý stabilizační prvek. Samostatnou kategorii pak tvoří zimní pracovní rukavice, u nichž oceníte některé úpravy do chladnějšího klimatu.

  Jak se liší od běžných pracovních rukavic?

  Zimní pracovní rukavice nemusíte zdaleka nosit jen venku, ale i ve vnitřních prostorách, kde panují trvale nižší teploty. Oproti běžným rukavicím jsou většinou zateplené, tedy mají další přidanou vrstvu uvnitř. Čím by tedy měly konkrétně disponovat a co je rozhodující při jejich výběru?

  Materiál

  Asi tím nejdůležitějším u zimních rukavic do práce je použitý materiál, případně kombinace různých materiálů. Cílem výrobce by mělo být to, aby chránily jak před mrazem, tak také před zraněním, k tomu musí umožnit pohyblivost prstů, tedy být dostatečně pružné. Platí to samé, jako u zimní obuvi, a sice, že prsty by měly mít možnost kvalitně se prokrvovat. Tím se samozřejmě také rychleji zahřejí. Mezi nejoblíbenější materiály se řadí hovězina, z těch umělých je to zase nylon.

  Zateplení

  O důležitosti zateplení pracovních rukavic na zimu jsme již hovořili. Používají se různé typy podšívek, ty nejmodernější mohou disponovat vysoce moderním porézním latexem, který propouští vlhkost a odvádí ji směrem ven. Chcete-li ideální zimní rukavice, pak vybírejte takové, co jsou opatřeny speciálním nápletem v partii zápěstí. Tato vychytávka pomáhá chránit proti pronikání chladu a zároveň zajišťuje to, že rukavice na rukou dobře drží.

  Reflexní prvky

  Pracujete venku? Zvolte si zimní pracovní rukavice s reflexními prvky. Ideální bude, když budou umístěny na hřbetu ruky a na prstech, výrobci ovšem nabízí také rukavice s celoreflexním zbarvením.

  Ať vám padnou

  Tento typ ochranných prvků rukou musí dobře sedět, nejen pro vaše pohodlí. Pracovní zimní rukavice si tedy důkladně vyzkoušejte již před jejich koupí, při tom mějte na mysli, že se pravděpodobně po čase ještě roztáhnou. Co se týká designu, tak i v této kategorii dnes najdete celou řadu možností a můžete si tak vybrat rukavice ladící s montérkami, a v neposlední řadě také s vašimi preferencemi, co se týká stylu.