Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Zimní pracovní rukavice jako ochrana před chladem i poraněním

  25 I 2021

  V zimě mají pracovní rukavice snad ještě větší význam, než když je teplejší počasí. Je to především tím, že splní svou základní funkci, tedy ochrání proti poranění rukou, proti menším oděrkám, říznutí se, pohmožděninám, i proti horšímu zranění. Kvalitní zimní pracovní rukavice však mají také další účel, a sice chrání proti chladu. Pokud pracujete venku v zimě, určitě potvrdíte, že bez nich to někdy nejde.

  Jak vybrat zimní pracovní rukavice?

  Dobře promyslete, jaké pracovní rukavice na zimu pořídit. Mělo by se jednat o rukavice se speciální úpravou a zateplením. Hřejivost může zajistit jak zesílení materiálu, tak samozřejmě také vnitřní kožíšek či jiná výstelka. Než si je ale koupíte, určitě vyzkoušejte, jestli vám dobře sedí a zaručují volnost pohybu prstů. Jinak by mohla být vaše práce dosti ztížena.

  Vhodné materiály a konstrukce
  Pro zimní pracovní rukavice se tedy nejlépe hodí pružné a při tom teplé materiály, jako například kvalitní hovězí kůže, z umělých materiálů pak nylon. Velké oblibě se dnes těší pracovní rukavice vybaveny mikroporózním latexem, který propouští vlhkost a sám o sobě disponuje skvělou hřejivostí.

  Náplety na zápěstí se postarají o zamezení pronikání zimy z okolí, při tom vás ale nebudou omezovat v pohybu, protože jsou dostatečně pružné. Navíc vám s nimi zimní rukavice jen tak nesklouzne. Neměly by chybět ani reflexní prvky, postačí, když budou součástí hřbetu rukavice.

  Na míru vaší ruce

  Zimní pracovní rukavice by měly dokonale padnout na ruku, díky čemuž se vám s nimi bude dobře pracovat a nebudou zbytečně volné. Zkrátka, měly by sedět jako ulité, ale ne na úkor pohyblivosti a správného prokrvování prstů. Jak známo, právě ty jsou na prochladnutí nejvíce náchylné, měly by mít tedy možnost dostatečného rozsahu pohybu.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít