Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Zásady pro výběr pracovních a outdoor bot

  20 XII 2018

  Pracovní obuv je stejně důležitá, jako pracovní oblečení, ba v některých oborech se na ni klade ještě mnohem větší důraz. Je důležité, aby byla pohodlná, zároveň ale odolná a vhodná na danou roční dobu. Zde jsou důležité zásady při výběru kvalitní pracovní obuvi, díky nimž získáte obutí přesně pro vaše pracovní zaměření a samozřejmě také v moderním stylu.

  Podle terénu

  Platí zásada, že čím bude terén, v němž se pohybujete, náročnější, tím by měly být outdoor boty pevnější. V kvalitních obchodech najdete členění od free obuvi určené pouze na běžné chození, až po vysoce odolné boty do těch nejhůře schůdných horských terénů.

  Podle zátěže

  Dle zátěže, tedy zejména zavazadel, která nosíte, vybírejte vhodně tvrdou podrážku a také svršek boty. Pokud jste například zkušeným horolezcem, nemusíte hned volit těžké boty, ale nabízí se lehčí provedení sportovního typu, obuv co je zároveň i lépe poddajná, měkčí.

  Dle voděodolnosti

  Dalším z kritérií výběru pracovní outdoor obuvi je voděodolnost. Zvláště pak na delší pobyty v přírodě a do oblastí, kde je hodně vlhko, si zvolte boty se speciální membránou, případně sáhněte po impregnaci.

  Zimní období

  Na zimu budou ideální outdoor boty, co dokonale izolují nejen proti chladu, ale samozřejmě i proti vlhkosti. Aby byla vaše noha v teple, zvolte si obutí asi o půl čísla větší, zajistíte tak to, že prsty se budou dobře prokrvovat. Existují také zesílené outdoor boty, které známe jako skelety nebo duplexy, vhodné do skutečně třeskutých mrazů.

  Pořídili jste si velice teplé boty bez membrány či jiné speciální izolační vrstvy? Dbejte na to, aby byly po akci vždy dobře vysušeny.

  Pro horolezce

  Pokud hledáte obuv pro náročné horské výstupy, pak pro vás bude ideální volbou bota s houževnatou podrážkou. Ta umožní jak použití stoupacích želez, tak také maček.