Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Výběr materiálu termoprádla je důležitý

  10 čvc 2018

  Termoprádlo dnes používají velmi rádi nejen sportovci, ale také lidé v pracovním procesu. Dá se využívat při větších výdejích energie, či v zimně, kdy je zkrátka dobré trochu lépe zahřívat důležité tělesné partie. Termoprádlo si v poslední době získalo velikou oblibu mezi muži i ženami, a není divu, vždyť přináší velkou dávku komfortu. Můžou za to nejen speciální střihy, ale především materiály.

  Jak to funguje

  Termoprádlo je funkční, což znamená, že dokáže výborně odvětrávat a odvádět pot. Ten je nejprve jakoby nasát vnitřní vrstvou a přes vnější vrstvu se rychle vypařuje. Je tak dosaženo efektu, kdy termoprádlo nenavlhá a tím pádem ani nestudí při snížení okolní či tělesné teploty. Podstatné ovšem je, aby bylo tohle spodní prádlo doplněno také vhodným svrchním oblečením, ideálně takovým, které dokáže výborně odvádět vlhkost.

  Materiály

  Než si pořídíte termoprádlo, měli byste si upřesnit, jak moc ho budete zatěžovat, jinak řečeno, jak moc aktivní budete. Ideální je zvolit materiály schopné odvádět co nejvíce vlhkosti, tedy jednovrstvé, jejichž prodyšnost je na velice vysoké úrovni. Produkty s označením PES či POP jsou v takovém případě dokonalou volbou. Splní svou funkci jako hlavní a samostatná vrstva v teplém počasí, nebo poslouží naopak ve velkém chladu jako jedna ze spodních hřejivých a suchých vrstev oblečení. Samozřejmě vždy hovoříme o situaci, kdy je výrazně zvýšena fyzická zátěž, tedy o sportu či pracovní činnosti.

  Pokud bude výdej energie nižší, nemůžete očekávat, že lehké materiály pro výrobu termoprádla vás kvalitně zahřejí, a tak nebude od věci přidat další teplé spodní oblečení, ovšem pokud možno zase dobře odvádějící tělesnou vlhkost. V zimě si sportovci i pracovníci oblíbili materiály s více vrstvami, kdy ty se skládají jak z umělých vláken, co tvoří spodní vrstvu, tak z přírodních bavlněných či vlněných materiálů, jejich přínos spočívá ve vysoké savosti a schopnosti distribuovat pot do horních odpařovacích vrstev.