Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Vlastnosti pracovního oblečení z bavlny

  06 IX 2019

  Velmi často je pracovní oblečení vyráběno z kombinace různých materiálů, aby bylo dosaženo ideálního souznění komfortu a ochrany. To ale neznamená, že by si na své nepřišli milovníci bavlny, která může jako materiál pracovních oděvů dominovat. Jaké jsou vlastnosti bavlny a bude vhodná jako hlavní surovina výroby oblečení na práci právě pro vás?

  Pevnost v tahu

  Bavlna patří k přírodním materiálům, které se pyšní velice vysokou pevností v tahu. Zajímavé nesporně je, že při namočení se neuvolňuje, naopak svou tahovou pevnost zvyšuje, hovoří se až o dvaceti procentech. Toto oceníte hlavně při častějším praní, což je u pracovního oblečení nepochybně nutné a zajisté i při zvýšené námaze, kdy je potřeba aby vaše montérky něco snesly.

  Schopnost sát

  Výborná savá schopnost bavlny nám naznačuje, že se jedná přeci jen spíše o vnitřní pracovní materiál. Výhodou to pak může být u různých pracovních osušek a ručníků, pro něž je bavlna ideálním materiálem. Pracovní oblečení z čisté bavlny není právě vhodné pro venkovní práce v náročném a vlhkém prostředí, při nasátí může totiž dosti zvýšit svou hmotnost.

  Příjemná na dotek

  Určitě nemůžeme opomenout komfort bavlny a její příjemnost na dotek. Jedná se o velice jemný materiál, který neškrábe, nekouše a zamilovat si ho můžete i při práci.

  Vzdušnost

  Pokud je bavlna suchá, chová se velmi vzdušně, kdy dobře odvádí pot a podporuje jeho vypařování směrem ven. Ale opět platí, že pokud se potíte moc a produkujete značné množství vlhkosti, může vám pracovní bavlněné oblečení poněkud ztěžknout.

  Poměr cena a kvalita

  Na závěr ještě jedna důležitá vlastnost, tedy spíše kombinace vlastností, která patří k těm nejvíce sledovaným. Ano, hovoříme o poměru kvality a ceny, který je v případě bavlny nečekaně nízký, jinak řečeno, bavlna patří k těm nejkvalitnějším přírodním materiálům, jejichž cena je vzhledem k jakosti až překvapivá.

  Možné negativní vlastnosti:

  •          Mačkavost
  •          Těžkost při navlhnutí
  •          Tvorba žmolků
  •          Horší schopnost hřát v zimě