Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Typy pracovní obuvi

  29 I 2019

  Pracovní obuv musí splňovat určité nároky na odolnost. Záleží jednak na typu vykonávané práce, ale také třeba na ročním období, intenzitě práce a dalších aspektech. Pracovní boty se mohou lišit na první pohled, ale i do té míry, že to poznáte až po obutí, hovoříme o rozdílech v zateplení, typech vložek a podobně. Jaké jsou tedy hlavní typy pracovní obuvi, které jsou dnes k dispozici? Zapomeňme nyní na dělení dle pracovních činností a profesí, rozdělme si je spíše obecně.

  Kotníková pracovní obuv

  Kotníková obuv zaručuje vždy lepší zpevnění kotníkových partií, což je důležité. Pokud chcete být jištěni proti vymknutí kotníku, ale i dalším nepříjemnostem, zvolte si tento model obuvi. Je ale potřeba uvědomit si, jestli je vyšší provedení skutečně nutností. Kotníkové boty jsou určeny do náročnějšího terénu a tam, kde je třeba dobře chránit celou nohu.

  Pracovní polobotky

  Protipólem vysokého obutí jsou pracovní polobotky. Jedná se zřejmě o nejvíce nošené boty, u kterých je výhodou velké spektrum modelů a téměř nevyčerpatelný výběr. Ideální jsou polobotky s pevnou podrážkou a zpevněnou patou a v některých případech je doslova nutností, aby disponovaly vyztuženou špicí.

  Pracovní sandály

  S tímto typem obuvi se nejčastěji setkáte na interiérových pracovištích, tedy tam, kde není nutné odolávat náporu klimatu či náročným terénním podmínkám. Oblíbili si je lékaři a zdravotníci, samozřejmě v bílé, či úředníci pracující v kancelářích. Pracovní sandály lze použít i v létě a venku, ale pouze na nenáročné práce spíše statického charakteru.

  Zimní pracovní boty

  A pak zde máme zimní pracovní boty, disponující zateplením a vysokou odolností proti vlhkosti. Právě tuhle obuv byste měli zvolit do chladu, zamezíte omrzlinám, ale také dlouhodobějším následkům. Zimní pracovní obuv bývá většinou vyšší, aby chránila proti sněhové vrstvě, pro tento účel lze použít i různé formy outdoor obuvi.

  Holínky

  Zmiňme si ještě holínky, u nichž je důležité především jedno, a to aby byly odolné vůči vodě. V současnosti se vyrábí rozličné formy holínek pro ženy i muže, a dokonce je můžete nosit i jako stylový doplněk do deštivého počasí. Už dávno se tedy nejedná o ryze pracovní a ochranné boty.