Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Typy ochrany na oči při svařování

  13 XI 2018

  Pokud rádi a často svařujete, pak moc dobře víte, že bez náležitých ochranných pomůcek to zkrátka nejde. A tou nejdůležitější zásadou ze všech je ochrana očí, ať už proti odlétávajícím jiskrám a kouskům, nebo proti nepříjemnému světelnému výboji. Pokud si nebudete oči chránit, hrozí vám velmi rychlé a bolestivé, často dokonce fatální, poškození zraku.

  Svářecí kukly

  Svářecí kukla je asi nejznámější pomůckou ochrany a na první pohled podle ní poznáte, jakouže činnost její nositel vykonává. Moderní svářecí kukly umožňují regulaci velikosti s pomocí řemínků, či rychlou výměnu čelního skla a potní pásky na čelo. Vyrábí se například z polyamidu, což je umělý materiál vyznačující se vysokou odolností vůči žáru i jiným nástrahám.

  Svářecí štíty

  Kuklám se podobají svářecí štíty, ovšem ty se využívají spíše při elektro sváření v menší míře. Základní charakteristikou takového svářecího štítu je nepochybně madlo zevnitř, které umožní snadnou manipulaci a úchop i v silnějších rukavicích. Svářecí štíty se vyrábí i z méně nákladných materiálů, jako je lepenka se speciálními oboustrannými nátěry.

  Svářecí brýle s dvojitým sklem

  Při svařování, kdy nehrozí odlétávání hořících jisker, které vám můžou vlétnout například do vlasů, postačí svářecí brýle s dvojitým sklem. Samy o sobě zajistí skvělou ochranu očí a jejich užívání lze označit za pohodové. Zvolíte-li si některé z moderních modelů, zorníky budete moci jednoduše odklápět a brýle si ponechat na hlavě. Vybírejte takové ochranné svářečské brýle, které jsou opatřeny mechanismy pro cirkulaci vzduchu, zamezíte tak mlžení. Vyplatí se také model brýlí s protiskluzovými stranicemi.

  Brýle pro svářeče lze zvolit v otevřeném i uzavřeném provedení. Uzavřené brýle disponují nepřímou ventilací a nastavitelnou páskou, navíc mívají zesílenou konstrukci a podobají se brýlím pro lyžaře. I zde si můžete bez potíží odklopit skla a věnovat se jiným pracovním činnostem, než se zase pustíte do svařování.