Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Řidičské rukavice - jsou vhodné či nikoliv?

  14 bře 2019

  Pracovní rukavice mají mnoho podob, dělí se do takových kategorií, jako jsou rukavice jednorázové, lékařské, svářečské, zahradnické a další. Do této velké skupiny si pak můžeme zařadit také řidičské rukavice, jejichž hlavním účelem je zajistit více komfortu při řízení. Jak to ale s nimi je? Jsou opravdu vhodným doplňkem nebo spíše neefektivní přítěží?

  Proti chladu

  Řidičské rukavice mohou být výbornou ochranou proti chladu. Co si budeme povídat, i ve vyhřátém interiéru vozu, jsou ruce někdy prokřehlé a nějaký čas trvá, než v nich získáte ten správný cit. Zvolte si proto rukavice, které budou hřát, při tom v nich budete mít stále cit a dobře uchopíte volant.

  Proti horku

  Rukavice pro řidiče ale mají také opačný efekt, kdy se hodí do teplého letního počasí. Tehdy bývá v automobilu natolik vysoká teplota, že se potíme a to platí i pro ruce na volantu. Není vůbec příjemné, když ruce při řízení kloužou a vy jaksi ztrácíte jistotu.

  Proti nečistotám

  Samozřejmě, že řidičské rukavice si můžete navléci v případě, že vaše ruce jsou znečištěné a vy nemáte možnost si je umýt. Hovoříme nejen o běžné špíně, ale také třeba mastnotě, která na rukou ulpívá velmi ráda, a jen ta se jí nezbavíte.

  Nestyďte se za rukavice

  Mnoho řidičů ovšem rukavice jednoznačně zavrhuje a ty důvody pro jejich averzi mohou být různé. Zřejmě nejčastěji odradí poněkud exotický vzhled řidiče v rukavicích, a to hlavně v létě, mnozí se domnívají, že zkrátka vypadají poněkud nepatřičně. Zapomeňte na stud a zvolte si rukavice nenápadné, takové, které ovšem splní svou funkci. Pokud chcete být styloví a ne pro srandu, oblékněte rukavice kožené, jejichž styl se nejlépe hodí spíše ke sportovním vozům a veteránům.

  Ať už jsou názory některých řidičů jakékoliv, je jisté, že řidičské rukavice smysl mají, ba mohou vám dodat více elegance, zvláště pokud je sladíte s oblečením.

  Jak by tedy měly takové rukavice vypadat, abyste nepůsobil jako řidič bez jakéhokoliv vkusu?

  • Tenké a citlivé
  • Kožené
  • S otvory, aby se nepotila ruka
  • Hodící se k vozu
  • Hodící se k vašemu outfitu
  • Dobře oblékatelné a svlékatelné
  • Přesně padnoucí