Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Proč se vyplatí nosit pracovní sandály?

  21 V 2019

  V současnosti si můžete pořídit vskutku velké množství typů pracovní obuvi, a tak není překvapením, že se už vyrábí i pracovní sandály. Na trhu ovšem nejsou až takovou novinkou a mají již svou historii. Pojďme si povědět, v čem mohou být takové pracovní boty přínosné.

  Vzdušnost

  Pracovní sandály by měly především zajistit dostatek vzdušnosti, čili větrání nohy. Díky této vlastnosti se vám ani při velké námaze nestane, že by se vám nohy nadměrně potily, s čímž souvisí i kožní problémy a další zdravotní nešvary. Moderní sandály do práce mohou být vyráběny v různých variantách, co se týká provzdušnění a otevřenosti.

  Lehkost

  Pocit lehkosti je další z pozitivních vlastností, které u sandálů oceníte. Jedná se o ideální obuv do kanceláře, ordinace či na vědecké pracoviště, ale v nabídce obchodů naleznete i téměř zcela uzavřené sandály, co už se dají nosit i při těžších pracích.

  Ochrana

  To, že jsou pracovní sandály lehčí než běžná pracovní obuv a krásně větrají, ještě neznamená, že nezaručí ochranu. Je důležité zvolit si provedení, které není levné, tedy z takových materiálů, co jsou odolné, při tom ale pružné při chůzi.

  Pohodlí

  Pracovní sandály vám dají pocit pohodlí, ale opět by se mělo jednat spíše o speciální typ, ideálně s vyšší a pružnou podrážkou a kvalitní vnitřní výstelkou. Rozdíly mezi běžnou plážovou obuví a sandály do práce jsou zkrátka dosti markantní.

  Zdravotní přínos

  Se vzdušností, lehkostí a i pohodlím sandálů souvisí také jejich zdravotní přínosy. Určitě je lepší chodit v kanceláři či na jiném pracovišti v kvalitních sandálech, vaše noha nebude tolik zatěžována a bude lépe odolávat různým kožním potížím, jako jsou plísně.

  Univerzalita

  Pokud si zvolíte vhodný model pracovních sandálů, nemusíte je zdaleka využívat jen při práci, ale také při svých volnočasových aktivitách, či jako jakési pantofle na doma a na zahradu.

  Snadnost použití

  A nemůžeme opomenout ani snadné nazouvání a vyzouvání sandálů, což šetří čas. Většinou otevřené, můžete se ale setkat i s variantami různých zapínání, jako je suchý zip.