Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Proč se bambusové ponožky hodí i do práce?

  04 V 2020

  Bambusové ponožky se hodí velmi dobře na léto, ale také na další období roku, můžete je nosit doma či při procházkách, ale i v práci. Není náhodou, že se v současnosti těší velké oblibě, a není to dáno zdaleka jen tím faktem, že jsou vyráběny ekologicky a z přírodního materiálu. Zaměřme se v tomto článku na to, proč právě pracovní bambusové ponožky mohou být skvělou volbou.

  Samozřejmě ne pro každý typ práce se ponožky z bambusu ideálně hodí, i tak ale přináší spoustu plusů, na které bychom rádi poukázali.

  Pohodlíčko při práci

  O bambusovém materiálu se dá říct, že vyniká svou jemností, na omak je příjemný a pokud se ho dotknete, může trochu připomínat například hedvábí, nebo velmi jemnou bavlnu.

  Odolnost bambusu

  Ponožky vyrobené z tohoto přírodního materiálu vykazují na jednu stranu jemnost, o které jsem se již zmínili, na druhé straně jsou značně odolné a pevné v tahu. Platí to nejen při různých náročných činnostech a chození, ale také při jejich čištění, praní, sušení a žehlení. Jako další plusové vlastnosti související s rezistencí, můžeme zmínit také:

  • Schopnost netvořit žmolky
  • Jen tak se nezmuchlají
  • Nechlupatí
  • Odolávají prodření a propíchnutí

  Antibakteriální vlastnosti

  Poměrně dost osob, pracujících v náročném prostředí a intenzivně, se potýká s různými nežádoucími reakcemi pokožky nohou, ať už hovoříme o plísních, nebo různých nešvarech způsobených bakteriemi. Bambus je naštěstí odolný proti houbám, plísním, proti živočišným škůdcům, a v neposlední řadě je to materiál antibakteriální.

  Co cena?

  Může se to možná jevit jako určitý paradox, ale pracovní ponožky z bambusu jsou v porovnání s ponožkami z podobně kvalitních přírodních materiálů většinou levnější.

  Prodyšnost a termoregulace

  Závěrem si ještě povězme něco o skvělých termoregulačních vlastnostech bambusových ponožek. Právě tohle možná oceníte v náročných pracovních podmínkách nejvíce. Přírodní vlákno skvěle odvádí vlhkost směrem ven, v čemž se dost podobá specializovaným syntetickým materiálům. Ve výsledku to znamená, že pokud je chladněji, udrží nohu v teple, a za letního počasí zase chladí a drží nohu v suchu.