Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracujte za každého počasí. Oblékněte nepromokavé pracovní oděvy.

  21 IV 2021

  Dešťové srážky se mohou vyskytnout v každém ročním období. Co když ale není zbytí a vy musíte pracovat za každého počasí? Ochrání vás nepromokavé pracovní oblečení, jehož nejčastější formy si nyní představíme. Co si tedy obléknout, když hrozí, nebo už propukl déšť, a vy přesto musíte vykonávat práci venku?

  Klasická pláštěnka či plášť

  Pláštěnky jsou chronicky známé a hodí se jak na běžné nošení, tak i do práce. V současnosti najdete na trhu celou škálu modelů a typů, například pláštěnky jednorázové, nebo velmi lehké a skladné pláštěnky, které se vám vejdou i do větší kapsy. Odolnější variantou je plášť, vhodný i do náročnějších podmínek a do terénu, v němž potřebujete více rezistence proti prodření, propíchnutí nebo rozříznutí.

  Komplety

  Na déšť můžete při práci vyzrát díky kompletům, které se většinou skládají z nepromokavého pláště s kapucí a kalhot. Pokud takové pracovní oblečení doplníte o kvalitní holínky či jiné nepromokavé boty, budete zaručeně v suchu. Kompletní nepromokavé obleky skýtají proti dlouhým plášťům jednu podstatnou výhodu, a sice umožní lepší pohyblivost.

  Voděodolná ponča

  Kromě pláštěnky, pláště nebo praktického nepromokavého kompletu, lze obléci také pončo, oblíbené hlavně u žen. Velmi rychle a snadno ho obléknete a povětšinou disponuje zkrácenými rukávy. Stejně jako pláštěnky, také ponča se vyrábí z materiálů, jako je PVC nebo lehoučký PE. Nezbytnou součástí každého nepromokavého ponča je samozřejmě dostatečně velká kapuce.

  Řešením je i softshell

  Pracujete-li v terénu, tedy v náročných podmínkách, kde hrozí nejenom déšť, ale také třeba silný vítr a nečekané ochlazení, nabízí se ještě jedna možnost. Softshell pracovní oblečení vyrobené z polyesteru se hodí pro teplejší část roku, je totiž odolné proti vodě, zároveň ale velmi dobře dýchá, je paropropustné. Díky použití vhodných materiálů a vrstvení zabraňuje přehřívání a nadměrnému pocení.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít