Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracovní rukavice povrstvené máčením

  28 II 2020

  Existují dvě hlavní formy povrstvení pracovních rukavic, a sice kombinací materiálů a máčením. My se zaměříme spíše na druhou jmenovanou metodu. Máčení rukavic spočívá v namáčení speciální keramické formy, která kopíruje tvar lidské ruky, ve vytvořené polymerové lázni. Následuje vytvrzení a uschnutí materiálu v peci. Různé typy rukavic se ovšem máčí v odlišných materiálech, kdy je rozhodující zejména jejich zatížení a specializace.

  Dělení máčených rukavic

  Takto potažené rukavice si můžeme rozdělit na polomáčené a celomáčené. Polomáčené pracovní rukavice splňují vysoké nároky na schopnost úchopu, umožní efektivní manipulaci s materiály a při tom zajistí velmi dobrou prodyšnost. Celomáčené rukavice chrání ruku kompletně a disponují velkou mechanickou odolností. Ideálně se budou hodit do vlhkého nebo mokrého prostředí.

  Dále si můžeme povrstvené pracovní rukavice rozdělit na tyto dvě formy:

  • Bez textilního podkladu- Zmiňovaná keramická forma je zde namáčena do lázní z různých materiálů, rukavice budou ve finále lehké a ruce v nich obratné.
  • S textilním podkladem- Tato varianta pracovních rukavic má dvě vrstvy, kdy tou spodní je textilní pletenina, nejčastěji z bavlny. Plusem je nepochybně vyšší odolnost a rovněž více komfortu pro ruce.
  • Latex- Pružný materiál vysoké měkkosti, který nepropouští tekutiny a je protiskluzový. Velmi dobře odolává chladu a mechanickému poškození
  • Nitril- Přírodní materiál vysoké odolnosti proti oděru a propíchnutí, dále pak proti olejnatým látkám. Používá se rovněž nitrilová pěna, u níž ocení pracovníci vyšší prodyšnost. Písková úprava nitrilu se nazývá „sandy nitril“ a zajistí protiskluzové vlastnosti rukavic.
  • Polyuretan- Nabízí velmi dobrou odolnost, při tom pružnost a dostatek citlivosti při práci.

  Namáčecí materiály

  PVC- Umělý materiál, který se pyšní výbornou odolností proti odření. Má skvělé úchopové vlastnosti, ať už v suchém nebo mokrém prostředí.