Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracovní oblečení, které vás ochrání v podzimních nečasech

  04 IX 2020

  S podzimem přichází nižší teploty, větrné počasí a samozřejmě častější srážky. Spousta lidí ovšem pracuje i v takovém nečase, proto musí být chráněni a nosit pracovní oblečení, které bude proti nepřízni počasí chránit. Co si tedy obléci, abyste se cítili i na podzim v pohodě a práce nebyla utrpením?

  Abyste nepromokli

  Na trhu jsou již delší dobu hitem nepromokavé pracovní oděvy, jejichž materiály jsou speciálně upravené a impregnované. Dokážou odolávat i velmi silnému dešti a vy díky nim nepromoknete, při tom umožňují provádět běžné pracovní úkony. Další kategorií jsou pláštěnky, případně odlehčená ponča. Zde již hovoříme o pracovním oblečení, určeném vyloženě do deště, vhodném na nošení nejen při práci, ale vždy, když začne pršet. Pláštěnka má tu výhodu, že je lehká, díky tomu si ji můžete přibalit do pracovního i volnočasového zavazadla. Tak třeba na delší cesty se výborně hodí lehoučká polyetylenová pláštěnka, kterou stačí složit a vejde se vám dokonce i do kapsy. Disponuje univerzální velikostí a dá se použít opakovaně.

  Zvolit si můžete také pracovní nepromokavý plášť, či rovnou nepromokavý jednodílný komplet. Pro mnohé bude lepší volbou dvoudílný komplet podzimního oblečení proti dešti, sestávající většinou z kalhoty a prodloužené bundy. Tato varianta vám umožní více volnosti pohybu a také variabilitu a lepší pohyblivost. Nejčastěji využívanými materiály při výrobě kvalitního nepromokavého oblečení jsou:

  • PVC
  • PE
  • Polyester

  Pracujte vždy v teple

  Podzimní počasí přináší nižší teploty, často pod bodem mrazu a být v teple je důležité, i když se dokážete po čase zahřát prací. Jako spodní vrstva skvěle poslouží funkční pracovní trika a termo prádlo, horní vrstvu pak mohou tvořit softshellové bundy a speciálně vrstvené kalhoty. Softshell je opět použitelný jako pracovní oblečení, zároveň ho ale můžete nosit při túrách v přírodě, tedy jako outdoor oděv.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít