Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracovní oblečení a doplňky pro svářeče

  29 I 2019

  Sváření jakýchkoliv materiálů znamená vždy určitá rizika, už proto, že na materiály působí vysoké teploty. Často odlétávají menší žhavé kousky a hrozí tak popálení. Ale naštěstí si můžete pořídit kvalitní svářečský oděv a doplňky a získáte tak dostatečnou ochranu, aniž byste byli výrazně omezováni v pohybu. Přesnost a zručnost je v této oblasti velice podstatná a oděv, který by byl například příliš těžký, by znamenal pouze zhoršení pracovních podmínek.

  Splnění norem

  Než si nějaké pracovní oblečení koupíte, vždy si ověřte, zda splňuje normy, jako například EN 166, EN 175 nebo EN 407. Ty se mohou lišit podle nejrůznějších nároků na práci, nicméně právě při sváření je potřeba dbát na co nejvyšší kvalitu. Například vysoká odolnost proti propálení bude znamenat kromě ochrany vašeho těla rovněž zachování svářečského oblečení po delší dobu.

  Jednotlivé díly nebo komplet?

  Při pořizování svářečského oblečení si dobře promyslete, zda chcete oddělené montérky a blůzu, nebo spíše jednolitý komplet. Rozdíly v kvalitě materiálů zde v podstatě neexistují, ale je to spíše o individuálních potřebách a zvyklostech. Komplety pro svářeče jsou na jednu stranu velice oblíbené, ale nevyhovují každému, může v nich být nadměrné horko, na druhou stranu zajistí lepší kompletní ochranu.

  Zástěry

  Kromě obleků můžete vybrat pouhou zástěru, ta je vhodná nejen pro kováře, ale také pro méně náročné sváření. Výhodou je její jednoduchost, při tom často disponuje velmi vysokou odolností proti žáru.

  Doplňky ke svářečskému oblečení:

  Ani dokonalá svářečská kombinéza nebude nikdy kompletní, přeci jen je ji třeba doplnit o další součásti oděvu. To platí především pro intenzivní sváření a pro pracovníky, kteří pracují ve velmi náročných podmínkách. Zde jsou ony doplňky, bez kterých se svářeči většinou neobejdou:

  • Svářečské rukavice
  • Svářečské kukly
  • Svářečské rukávníky
  • Svářečské kožené kamaše
  • Svářečské brýle a další