Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Pracovní oblečení a doplňky na zimu

  03 XII 2019

  Najde se celá řada pracovních profesí, které jsou provozovány v zimním období a ve venkovním prostředí. Snížení teplot pak znamená nutnost zvýšení pohyblivosti a často také vyšší náročnost pracovních úkonů. Pakliže má zůstat pracovník stále vysoce efektivní, nebude od věci nosit zimní pracovní oblečení, které dokáže odolávat i velkým mrazům, bude tedy zateplené. Platí to nejen pro obory pracující trvale venku, ale také pro ty osoby, které pobývají většinu času uvnitř a do chladu vychází pouze někdy.

  Jak je to s kvalitou a cenou?

  Pokud sháníte kvalitní zateplenou pracovní bundu, případně starý dobrý „vaťák“, měli byste od takového oděvu požadovat především vysokou odolnost proti mrazu, větru a vlhkosti. Možná si říkáte, že tyto vlastnosti znamenají také vysokou cenu, nicméně platí, že pracovní zimní bundu či kabát seženete i poměrně levně, při tom bude dostačující. V některých specializovaných obchodech tak najdete v nabídce pracovní oblečení na zimu za pár stovek.

  V zimě je nejen chladno, ale také se dříve stmívá, proto můžete často spatřit pracovníky v reflexních oděvech. Platí to hlavně pro zaměstnance, kteří se pohybují poblíž cest a dalších komunikací, ale také pro ty, co potřebují být rozlišeni z jiných důvodů. Díky reflexní bundě může být klidně zabráněno pracovnímu zranění.

  Nakupujte dle předpokládaných klimatických a pracovních podmínek

  Jedním z vůbec nejdůležitějších faktorů, které byste měli zvažovat při pořizování zimního oblečení do práce, je očekávané klima na pracovišti. Jinak řečeno, zateplené montérky ještě nemusí ideálně sloužit na horách, velmi hřejivý oděv zase může být na obtíž tam, kde není až tak chladno.

  Očekáváte-li opravdu mrazivé počasí, nebude od věci obléci více vrstev oblečení, zajistíte si tak výbornou izolaci. Případně si můžete pořídit specializované bundy a kalhoty a s membránou, které už ovšem budou trochu finančně nákladnější.

  Doplňky na zimu

  Svůj veliký význam mají také zimní pracovní doplňky k oblečení, které kryjí ty části těla, co běžné oblečení nezakryje. Jedná se tedy především o teplé rukavice, pokrývky hlavy, ochrany krku, kvalitní teplé ponožky a zajisté také vhodně zvolené spodní prádlo, ideálně v termo provedení