Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Ponožky z merino vlny jsou skvělé nejen na práci

  01 X 2019

  S pojmem merino vlna jste se již jistě setkali, zvláště pokud se zajímáte o kvalitní přírodní materiály. Hovoříme o ovčí vlně, která je získávána stříháním mladých ovcí, když je vlna v té nejjemnější fázi. V tomto období navíc vykazuje ty nejlepší vlastnosti, pokud hovoříme o příjemnosti na dotek a schopnosti izolovat. Ponožky z merino vlny dokážou i při tom nejvyšším pracovním zatížení odpařovat vlhkost směrem ven, zároveň příjemně hřejí a drží nohu v suchu. Jedná se o přírodní ponožky vhodné také pro alergiky.

  Na každodenní nošení

  Ponožky z merino vlny jsou vhodné na každodenní nošení, zvláště to pak platí pro ponožky se speciálním zdravotním lemem. Tato vychytávka zajistí, že noha bude v teple za každých podmínek, hovoříme o velmi vhodné variantě pro seniory a osoby, kterým se špatně prokrvují dolní končetiny. To ale neznamená, že byste je nemohli doma obout také vy, zvláště pokud milujete komfort a pocit tepla. Zvolit si budete moci i vyšší podkolenky, co jsou přímo ideální volbou pro různé zimní aktivity.

  Na sport

  Ponožky z merino vlny nosí také sportovci. Ti u nich dokážou ocenit jednak zesílení některých více namáhaných partií, ale také vysoký stupeň komfortu a hřejivosti. Jestliže se budete pohybovat ve skutečně náročných podmínkách, nebo podávat vysoký výkon, díky merinu bude výborně absorbován pot a vlhkost, které pak budou odváděny do venkovního prostředí. Merino sportovní ponožky ovšem nejsou pouze na zimu, můžete s nimi sportovat po celý rok.

  Na práci

  A nemůžeme opomenout ani možnost nosit merino ponožky v pracovním procesu. Hodí se hlavně do náročného prostředí a obtížného terénu, nosit je pak můžete klidně celoročně. Jsou vyrobeny tak, aby v nich byla noha nejenom v teple a suchu, ale rovněž aby byla stabilizována, při tom ale zajišťovala dostatek flexibility. Pracovní ponožky z merino vlny jsou velmi příjemné na dotek a zajistí ideální termoregulaci tam, kde je to opravdu nejvíce třeba.