Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Podle čeho vybírat ideální montérky pro určitou práci?

  06 zář 2019

  Práce může být tvrdá dřina, při níž nemusíte vždy zažívat ty nejlepší pocity a být jak se říká v pohodě. Pokud si ovšem zvolíte vhodné montérky, můžete svou práci, či práci svých zaměstnanců učinit nejenom bezpečnější, ale samozřejmě také příjemnější a komfortnější. Ačkoliv se to ovšem nezdá, najít ideální montérky pro daný obor a pracovní činnost, nemusí být úplnou procházkou růžovou zahradou. Co tedy při hledání takového pracovního oblečení zohlednit především?

  Prostředí

  Asi tím nejdůležitějším parametrem montérek je jejich uzpůsobení danému prostředí, ve kterém se v nich bude pracovat. Není ideální volit si pracovní montérky, co jsou například určeny do potravinářských provozů, do lesa a pro práce v přírodě, pro lehčí práce ve vnitřním prostředí, a platí to také pro další typy. Dovnitř si tak můžete pořídit poněkud lehčí a komfortnější, které nebude problém nosit i delší dobu, zatímco na venkovní práce již mohou vyžadovat vyšší odolnost a pochopitelně se pořizují rovněž dle dané roční doby.

  Obor

  Dalším kritériem je obor, pro který budou montérky určeny, takže si můžete zakoupit vskutku specializované kalhoty s blůzou či rovnou komplet. Tyto montérky s konkrétním určením se pak dají poměrně snadno rozeznat podle parametrů, jako je barva či střih.

  Materiály

  Moderní montérky mohou být vyrobené z různých materiálů, a to buďto jednotlivých, nebo spíše kombinovaných. Většinou hovoříme opravdu o kombinacích, v nichž jsou nejčastěji aplikovány materiály jako bavlna, vlna, polyester či polyamid.

  Podle typu

  Na trhu s montérkami je rozhodně z čeho vybírat, a tak se vám naskytne možnost zvolit si provedení kalhot do pasu, kraťasy, laclové montérky, kombinézy nebo komplety.

  Bezpečnost

  Při práci je bezpečnost pracovníků vždy na prvním místě a je pravdou, že některé činnosti jsou zkrátka nebezpečnější. Nejvyšší nároky na bezpečnostní prvky montérek jsou kladeny kupříkladu v závodech na zpracování kovů, ve vědě a výzkumu, v chemickém průmyslu nebo při práci s těžkou mechanizací.