Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Ochranné pracovní oděvy na jedno použití

  05 VI 2018

  Ochranné pracovní oděvy mají své opodstatnění zvláště při jednorázových činnostech, které mohou být nějakým způsobem nebezpečné. Ohrožení může být způsobeno chemikáliemi, nečistotami ve vzduchu i jinde, ale také samozřejmě zplodinami či nebezpečnými pracovními nástroji. Ochranný pracovní oděv či návlek na jedno použití je velice levný a po použití ho stačí vyhodit do správného odpadu.

  Ochranné návleky

  Nemusí se hned jednat o celkový ochranný oblek, často postačí použít krytí určitých částí těla. Rozlišujeme tedy návleky na hlavu a jednorázové čepice, ruční a nožní návleky či návleky na obuv. Asi nejvíce se používají ochrany rukou, neboť právě ruky jsou většinou nejblíže ohrožení.

  Ochranné čepice

  Ochranné čepice pro práci mohou vypadat různě, pokud ale hovoříme o těch jednorázových, většinou se jedná o návlek na hlavu vyrobený ze schváleného materiálu, kupříkladu z nepropustných plastů. Existují pracovní jednorázové čepice s kšiltem i bez a rozhodně se nejedná o ukázku stylovosti. Zde se cení hlavně účel a nezapomínejte, že jsou to pracovní pomůcky na jedno použití.

  Pláště

  Výhodou takového jednorázového oděvu, jakám je plášť, je to, že si nemusíte dávat zvláštní pozor na znečištění, při tom se jedná o dokonalou ochranu celého těla. Plášť se navíce velmi snadno obléká a vysvléká, může posloužit zároveň jako jednorázová pláštěnka, pokud je tedy opatřen také kapucí.

  Kombinézy a obleky

  Královskou kategorií mezi ochrannými oděvy pro jedno použití jsou kombinézy, komplety a obleky. Základními předpoklady pro jednorázový oblek na celé tělo jsou jednak vysoká odolnost proti protržení, odolnost vůči pronikání chemikálií, voděodolnost a v neposlední řadě i pohodlnost umožňující vykonávat i náročnější práce. Kombinézy a komplety se používají především na pracovištích, kde hrozí chemické úniky a znečištění prostoru.