Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  RSS

  Novinky a zajímavosti

  Existují různé typy letní pracovní obuvi. Většinou hovoříme o botách uzavřených, nicméně pro některé pracovní obory se hodí také otevřená obuv, jako jsou například sandále. Nejsou to samozřejmě klasické sandále na pláž, spíše pracovní obuv, která na jednu stranu přirozeně větrá, na druhou stranu ale dokáže ochránit.
  Zahrádkářská sezóna je již v plném proudu, a i Vy zcela určitě používáte pro práci na zahradě rukavice. Možná pouze jeden typ, možná pro různé činnosti různé typy rukavic. Zde je pár užitečných rad na téma: jaké rukavice vybrat a které budou tím pravým pro určitou zahradní práci.
  Pracovní obuv si můžeme rozdělit z mnoha pohledů. Co se ale týká především bezpečnosti a vhodnosti pro výkon různých povolání, bude nás nejvíce zajímat bezpečnostní třída a označení normy.
  V zimě mají pracovní rukavice snad ještě větší význam, než když je teplejší počasí. Je to především tím, že splní svou základní funkci, tedy ochrání proti poranění rukou, proti menším oděrkám, říznutí se, pohmožděninám, i proti horšímu zranění.
  S podzimem přichází nižší teploty, větrné počasí a samozřejmě častější srážky. Spousta lidí ovšem pracuje i v takovém nečase, proto musí být chráněni a nosit pracovní oblečení, které bude proti nepřízni počasí chránit.
  Péče o pracovní obuv je stejně důležitá, jako správné udržování pracovního oblečení. A ačkoliv mnozí svou obuv na práci neperou, praní ji učiní nejen čistější, ale také může mít vliv na její životnost. Jak postupovat při takovém praní v pračce?
  Co by to bylo za firemní pracovní oblečení, kdyby nedisponovalo alespoň malým potiskem nebo výšivkou se jménem společnosti či třeba logem. Kromě výšivek si můžete na pracovní oděvy nechat vytvořit sítotisk, který je konec konců nejvyužívanější formou potisku tohoto typu.
  Možná pracujete v klimatizovaných prostorách, a tak moc neřešíte, z jakých materiálů je vyrobeno vaše letní pracovní oblečení. Spousta pracovníků je ovšem nucena pohybovat se venku, a to i v těch největších vedrech.
  Bambusové ponožky se hodí velmi dobře na léto, ale také na další období roku, můžete je nosit doma či při procházkách, ale i v práci. Není náhodou, že se v současnosti těší velké oblibě, a není to dáno zdaleka jen tím faktem, že jsou vyráběny ekologicky a z přírodního materiálu. Zaměřme se v tomto článku na to, proč právě pracovní bambusové ponožky mohou být skvělou volbou.
  Gumáky, nebo také holínky, a našly by se i další výrazy, jsou pracovní obuví, která se hodí pro různé činnosti. Pokud máte to štěstí a vyžíváte se na vlastní zahrádce, v podstatě se bez nich neobejdete. Dají se využívat celoročně, tedy nejen při podzimním rytí, a ne vždy se musí jednat o klasický vysoký typ. Podobně jako u jiných druhů pracovní obuvi je ovšem důležité, umět se o ně dobře postarat.
  Existují dvě hlavní formy povrstvení pracovních rukavic, a sice kombinací materiálů a máčením. My se zaměříme spíše na druhou jmenovanou metodu. Máčení rukavic spočívá v namáčení speciální keramické formy, která kopíruje tvar lidské ruky, ve vytvořené polymerové lázni. Následuje vytvrzení a uschnutí materiálu v peci. Různé typy rukavic se ovšem máčí v odlišných materiálech, kdy je rozhodující zejména jejich zatížení a specializace.
  Pokud pracujete rukama a v náročnějším provozu, tak jistě víte, jak důležité jsou pracovní rukavice. V zimě chrání proti chladu, ale především slouží celoročně k ochraně rukou proti zraněním, často poslouží také pro usnadnění některých prací, jako určitý stabilizační prvek. Samostatnou kategorii pak tvoří zimní pracovní rukavice, u nichž oceníte některé úpravy do chladnějšího klimatu.
  Moderní pracovní oblečení, to už dávno nejsou jen obyčejné montéry, můžete se setkat s mnoha velmi zajímavými materiály, jejichž ochranná funkce zajistí, že se jen tak nezraníte, a to ani při náročnější práci. časo se jedná o materiály, které vychází z převratných technologií a využívají se v takových odvětvích, jako je armáda nebo dokonce kosmické inženýrství. Nejen, že chrání, ale také zvýší váš komfort.
  Najde se celá řada pracovních profesí, které jsou provozovány v zimním období a ve venkovním prostředí. Snížení teplot pak znamená nutnost zvýšení pohyblivosti a často také vyšší náročnost pracovních úkonů. Pakliže má zůstat pracovník stále vysoce efektivní, nebude od věci nosit zimní pracovní oblečení, které dokáže odolávat i velkým mrazům, bude tedy zateplené. Platí to nejen pro obory pracující trvale venku, ale také pro ty osoby, které pobývají většinu času uvnitř a do chladu vychází pouze někdy.