Hledat
Filters
Close
RSS

Novinky a zajímavosti

V mnoha oborech si najdou své využití pracovní holinky, tedy takové gumáky, které jsou dostatečně odolné a při různých pracovních činnostech splní svůj účel z hlediska ochrany proti různým faktorům. Dle jakých základních kritérií vybírat pracovní gumáky?
Podrobnosti
V současnosti si můžete pořídit vskutku velké množství typů pracovní obuvi, a tak není překvapením, že se už vyrábí i pracovní sandály. Na trhu ovšem nejsou až takovou novinkou a mají již svou historii. Pojďme si povědět, v čem mohou být takové pracovní boty přínosné.
Podrobnosti
V mnoha pracovních oborech se používají ochranné přilby, jejichž hlavním účelem je ochránit hlavu proti úrazu, ale také nepříjemným nečistotám či dokonce chladu nebo naopak žáru. Bez přilby to často nejde a je pravda, že se najdou pracovníci, kteří její nošení podceňují. Zvláště ve stavebnictví se to ovšem nemusí vůbec vyplatit a snad každý zkušený stavař vám řekne, že ho někdy ochránila před zraněním, nebo dokonce tím nejhorším. I proto je každý zaměstnavatel v oblasti stavebnictví povinen zajistit svým zaměstnancům odpovídající ochranu hlavy v podobě pracovní přilby.
Podrobnosti
Funkční prádlo znají především sportovci a milovníci pohybových aktivit, stále více ho však využívají lidé při práci. Kvalitní funkční spodní prádlo zajistí komfort i za velmi náročných klimatických podmínek a není problém nosit ho i v případě, že nejste právě vysoce aktivní. Setkat se můžete s přírodními i syntetickými materiály spodního prádla. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a která varianta je vlastně lepší? Nutno říct, že je to velmi individuální.
Podrobnosti
Mezi efektivní ochranné pracovní oděvy se řadí také zástěry. A ty se mohou opravdu dosti lišit, zvláště pak podle toho, pro jaký obor působnosti jsou určeny, kromě toho se odlišují i svým vzhledem a provedením. Na trhu tak najdete zástěry nepromokavé, s rukávy i bez rukávů, do pasu i delší, s laclem i bez lacla. Pojďme se ale zaměřit na zástěry charakteristické pro různé pracovní obory a na jejich odlišnosti.
Podrobnosti
Pracovní rukavice mají mnoho podob, dělí se do takových kategorií, jako jsou rukavice jednorázové, lékařské, svářečské, zahradnické a další. Do této velké skupiny si pak můžeme zařadit také řidičské rukavice, jejichž hlavním účelem je zajistit více komfortu při řízení. Jak to ale s nimi je? Jsou opravdu vhodným doplňkem nebo spíše neefektivní přítěží?
Podrobnosti
Typy pracovní obuvi - 29. ledna 2019
Pracovní obuv musí splňovat určité nároky na odolnost. Záleží jednak na typu vykonávané práce, ale také třeba na ročním období, intenzitě práce a dalších aspektech.
Podrobnosti
Sváření jakýchkoliv materiálů znamená vždy určitá rizika, už proto, že na materiály působí vysoké teploty.
Podrobnosti
Pracovní obuv je stejně důležitá, jako pracovní oblečení, ba v některých oborech se na ni klade ještě mnohem větší důraz.
Podrobnosti
Softshellové bundy se výborně hodí i na práci, ať už se jedná o domácí práce, nebo rovnou profesionální působení ve vašem zaměstnání.
Podrobnosti
Pokud rádi a často svařujete, pak moc dobře víte, že bez náležitých ochranných pomůcek to zkrátka nejde. A tou nejdůležitější zásadou ze všech je ochrana očí, ať už proti odlétávajícím jiskrám a kouskům, nebo proti nepříjemnému světelnému výboji. Pokud si nebudete oči chránit, hrozí vám velmi rychlé a bolestivé, často dokonce fatální, poškození zraku.
Podrobnosti
Současné obchody nabízí velkou škálu typů rukavic na práci, od těch základních jednorázových, až po antivibrační a protichemické. Velký význam pak mají materiály, ze kterých jsou vyrobeny, často jsou tím hlavním kritériem výběru. Povězme si více o tom, z jakých materiálů se dnes vyrábí zdravotní rukavice a také jakými vlastnostmi disponují.
Podrobnosti
Montérky se řadí k pracovnímu oblečení s ochrannou funkcí, bez kterého se neobejdou v podstatě žádní manuální pracovníci, navíc jejich přínosy oceníte při různých domácích pracích.
Podrobnosti
Pracovní rukavice zaručí ochranu rukou, bez kterých se zkrátka neobejdeme. Jsou takovými našimi pracovními nástroji připojenými k tělu a nutno říci, že velmi přesné a často i výkonné. Existují ale různé typy rukavic na práci, lišící se podle toho, pro jakou pracovní činnost jsou určeny.
Podrobnosti