Hledat
Filters
Close
RSS

Novinky a zajímavosti

Montérky se řadí k pracovnímu oblečení s ochrannou funkcí, bez kterého se neobejdou v podstatě žádní manuální pracovníci, navíc jejich přínosy oceníte při různých domácích pracích.
Podrobnosti
Pracovní rukavice zaručí ochranu rukou, bez kterých se zkrátka neobejdeme. Jsou takovými našimi pracovními nástroji připojenými k tělu a nutno říci, že velmi přesné a často i výkonné. Existují ale různé typy rukavic na práci, lišící se podle toho, pro jakou pracovní činnost jsou určeny.
Podrobnosti
Především v nadměrně hlučných pracovních prostředích je vhodné používat ochranu sluchu. My se nyní zaměříme na hlavní ochranné pomůcky, které patří k outfitu pracovníka, poněkud upozaděny ponecháme nejrůznější další metody, jako je například odhlučnění místnosti.
Podrobnosti
Funkční prádlo je vhodné jak pro sportování, tak také pro práci. V obou případech je hlavním přínosem skvělé odvádění potu a hřejivé vlastnosti v chladu.
Podrobnosti
Termoprádlo dnes používají velmi rádi nejen sportovci, ale také lidé v pracovním procesu. Dá se využívat při větších výdejích energie, či v zimně, kdy je zkrátka dobré trochu lépe zahřívat důležité tělesné partie.
Podrobnosti
Z historie džínů víme, že výroba byla zahájena před nějakými 140 lety, kdy jistý Jacob Davis společně s Levi Straussem byli jejími tvůrci. A z počátku se zdaleka nejednalo o pouhé volnočasové kalhoty vysoké odolnosti, džíny byly využívány jako pracovní oblečení, v podstatě takové pevné montérky. S velikou oblibou je tehdy nosili zlatokopové.
Podrobnosti
U pracovní obuvi se můžete setkat s různými typy značení. Tyto znaky jsou ale pro většinu lidí dosti nečitelné a je to škoda. Podle těchto údajů je totiž možné vyčíst spoustu užitečných informací. Přibližme si to nejvíce využívané značení pracovní obuvi bez špičky i s ochrannou špicí.
Podrobnosti
Ochranné pracovní oděvy mají své opodstatnění zvláště při jednorázových činnostech, které mohou být nějakým způsobem nebezpečné. Ohrožení může být způsobeno chemikáliemi, nečistotami ve vzduchu i jinde, ale také samozřejmě zplodinami či nebezpečnými pracovními nástroji.
Podrobnosti
Pracovní obuv by měla být vždy volena spíše podle jejího pracovního určení a dle funkčnosti, než podle stylového provedení, ale v nabídce e-shopů naleznete i boty, které vypadají hodně k světu. A samozřejmě vás bude zajímat i cena, která, jak už to tak bývá, souvisí s kvalitou. Jak vybrat pracovní boty, se kterými budete spokojeni, a poskytnou dostatek komfortu?
Podrobnosti
Především outdoorové a pracovní bundy si vybíráme dle funkčnosti, styl je zde trošku upozaděn. To ale neznamená, že nenarazíte na vskutku pěkné kousky, ve kterých budete moci chodit klidně i do společnosti. Mezi asi ty nejhlavnější parametry výběru se řadí vodní sloupec a prodyšnost, které si přiblížíme v následujících řádcích.
Podrobnosti
Při některých typech prací hrozí značné nebezpečí zranění očí, a jsou zde nejen doporučeny, ale také předepsány ochranné brýle. Jak vybrat takové, které budou vhodné právě pro vás?
Podrobnosti
Profesionální dřevorubci dobře vědí, jak může být kácení stromu a jakékoliv řezání s motorovou pilou nebezpečné. Pokusíme se vám poradit s dokonalou výbavou pro dřevorubce, od oblečení, až po ochranné pomůcky, ať už jste profesionálem nebo budete s pilou pracovat poprvé.
Podrobnosti