Hledat
Filters
Close
RSS

Novinky a zajímavosti

Mezi efektivní ochranné pracovní oděvy se řadí také zástěry. A ty se mohou opravdu dosti lišit, zvláště pak podle toho, pro jaký obor působnosti jsou určeny, kromě toho se odlišují i svým vzhledem a provedením. Na trhu tak najdete zástěry nepromokavé, s rukávy i bez rukávů, do pasu i delší, s laclem i bez lacla. Pojďme se ale zaměřit na zástěry charakteristické pro různé pracovní obory a na jejich odlišnosti.
Podrobnosti
Pracovní rukavice mají mnoho podob, dělí se do takových kategorií, jako jsou rukavice jednorázové, lékařské, svářečské, zahradnické a další. Do této velké skupiny si pak můžeme zařadit také řidičské rukavice, jejichž hlavním účelem je zajistit více komfortu při řízení. Jak to ale s nimi je? Jsou opravdu vhodným doplňkem nebo spíše neefektivní přítěží?
Podrobnosti
Typy pracovní obuvi - 29. ledna 2019
Pracovní obuv musí splňovat určité nároky na odolnost. Záleží jednak na typu vykonávané práce, ale také třeba na ročním období, intenzitě práce a dalších aspektech.
Podrobnosti
Sváření jakýchkoliv materiálů znamená vždy určitá rizika, už proto, že na materiály působí vysoké teploty.
Podrobnosti
Pracovní obuv je stejně důležitá, jako pracovní oblečení, ba v některých oborech se na ni klade ještě mnohem větší důraz.
Podrobnosti
Softshellové bundy se výborně hodí i na práci, ať už se jedná o domácí práce, nebo rovnou profesionální působení ve vašem zaměstnání.
Podrobnosti
Pokud rádi a často svařujete, pak moc dobře víte, že bez náležitých ochranných pomůcek to zkrátka nejde. A tou nejdůležitější zásadou ze všech je ochrana očí, ať už proti odlétávajícím jiskrám a kouskům, nebo proti nepříjemnému světelnému výboji. Pokud si nebudete oči chránit, hrozí vám velmi rychlé a bolestivé, často dokonce fatální, poškození zraku.
Podrobnosti
Současné obchody nabízí velkou škálu typů rukavic na práci, od těch základních jednorázových, až po antivibrační a protichemické. Velký význam pak mají materiály, ze kterých jsou vyrobeny, často jsou tím hlavním kritériem výběru. Povězme si více o tom, z jakých materiálů se dnes vyrábí zdravotní rukavice a také jakými vlastnostmi disponují.
Podrobnosti
Montérky se řadí k pracovnímu oblečení s ochrannou funkcí, bez kterého se neobejdou v podstatě žádní manuální pracovníci, navíc jejich přínosy oceníte při různých domácích pracích.
Podrobnosti
Pracovní rukavice zaručí ochranu rukou, bez kterých se zkrátka neobejdeme. Jsou takovými našimi pracovními nástroji připojenými k tělu a nutno říci, že velmi přesné a často i výkonné. Existují ale různé typy rukavic na práci, lišící se podle toho, pro jakou pracovní činnost jsou určeny.
Podrobnosti
Především v nadměrně hlučných pracovních prostředích je vhodné používat ochranu sluchu. My se nyní zaměříme na hlavní ochranné pomůcky, které patří k outfitu pracovníka, poněkud upozaděny ponecháme nejrůznější další metody, jako je například odhlučnění místnosti.
Podrobnosti
Funkční prádlo je vhodné jak pro sportování, tak také pro práci. V obou případech je hlavním přínosem skvělé odvádění potu a hřejivé vlastnosti v chladu.
Podrobnosti
Termoprádlo dnes používají velmi rádi nejen sportovci, ale také lidé v pracovním procesu. Dá se využívat při větších výdejích energie, či v zimně, kdy je zkrátka dobré trochu lépe zahřívat důležité tělesné partie.
Podrobnosti
Z historie džínů víme, že výroba byla zahájena před nějakými 140 lety, kdy jistý Jacob Davis společně s Levi Straussem byli jejími tvůrci. A z počátku se zdaleka nejednalo o pouhé volnočasové kalhoty vysoké odolnosti, džíny byly využívány jako pracovní oblečení, v podstatě takové pevné montérky. S velikou oblibou je tehdy nosili zlatokopové.
Podrobnosti