Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 19.1.2020.

Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  RSS

  Novinky a zajímavosti

  S pojmem merino vlna jste se již jistě setkali, zvláště pokud se zajímáte o kvalitní přírodní materiály. Hovoříme o ovčí vlně, která je získávána stříháním mladých ovcí, když je vlna v té nejjemnější fázi. V tomto období navíc vykazuje ty nejlepší vlastnosti, pokud hovoříme o příjemnosti na dotek a schopnosti izolovat.
  Pracovní pokrývky hlavy, to nemusí být zdaleka jen kšiltovky a kulichy. Najde se celá řada nejrůznějších typů čepic, klobouků, ale také například čelenek, určených do různých ročních období. Někdo se bez kšiltovky neobejde zejména v létě, kdy slunce silně pálí a hrozí úpal, jiný zase klade důraz na stylovost a nosí čelenku.
  Velmi často je pracovní oblečení vyráběno z kombinace různých materiálů, aby bylo dosaženo ideálního souznění komfortu a ochrany. To ale neznamená, že by si na své nepřišli milovníci bavlny, která může jako materiál pracovních oděvů dominovat.
  Práce může být tvrdá dřina, při níž nemusíte vždy zažívat ty nejlepší pocity a být jak se říká v pohodě. Pokud si ovšem zvolíte vhodné montérky, můžete svou práci, či práci svých zaměstnanců učinit nejenom bezpečnější, ale samozřejmě také příjemnější a komfortnější.
  Montérky patří k tomu nejoblíbenějšímu pracovnímu oblečení již dlouhá desetiletí. Přes to, že mají splňovat především vysoké nároky na odolnost, svou důležitou roli hraje také jejich pohodlnost a komfort při nošení. Na každý pracovní obor pak mohou být použiti jiné typy montérek. Jak vybrat vhodné pracovní montérky, které pro vás nebudou přítěží, ale naopak vaši práci usnadní?
  Pracovní oděvy určené do teplého počasí a pro pracovníky, kteří se celý den pohybují na přímém slunci, mají svá nezanedbatelná specifika. Tím základním jsou materiály, které se liší svými vlastnostmi, a každý z nich může být ideální pro jiný obor. Budeme se jim trochu blíže věnovat v následujících řádcích.
  Než si pořídíte vhodnou pracovní obuv, je dobré znát rozdíl mezi běžnými pracovními botami a obuví bezpečnostní.
  Jednorázové pracovní oděvy jsou vhodné pro nejrůznější činnosti a oblasti lidské práce. Může se jednat například o ochranné návleky na ruce, čepice, kapuce chránící krk, pláště, nebo rovnou kompletní obleky a kombinézy.
  V mnoha oborech si najdou své využití pracovní holinky, tedy takové gumáky, které jsou dostatečně odolné a při různých pracovních činnostech splní svůj účel z hlediska ochrany proti různým faktorům. Dle jakých základních kritérií vybírat pracovní gumáky?
  V současnosti si můžete pořídit vskutku velké množství typů pracovní obuvi, a tak není překvapením, že se už vyrábí i pracovní sandály. Na trhu ovšem nejsou až takovou novinkou a mají již svou historii. Pojďme si povědět, v čem mohou být takové pracovní boty přínosné.
  V mnoha pracovních oborech se používají ochranné přilby, jejichž hlavním účelem je ochránit hlavu proti úrazu, ale také nepříjemným nečistotám či dokonce chladu nebo naopak žáru. Bez přilby to často nejde a je pravda, že se najdou pracovníci, kteří její nošení podceňují. Zvláště ve stavebnictví se to ovšem nemusí vůbec vyplatit a snad každý zkušený stavař vám řekne, že ho někdy ochránila před zraněním, nebo dokonce tím nejhorším. I proto je každý zaměstnavatel v oblasti stavebnictví povinen zajistit svým zaměstnancům odpovídající ochranu hlavy v podobě pracovní přilby.
  Funkční prádlo znají především sportovci a milovníci pohybových aktivit, stále více ho však využívají lidé při práci. Kvalitní funkční spodní prádlo zajistí komfort i za velmi náročných klimatických podmínek a není problém nosit ho i v případě, že nejste právě vysoce aktivní. Setkat se můžete s přírodními i syntetickými materiály spodního prádla. Jaké jsou mezi nimi rozdíly a která varianta je vlastně lepší? Nutno říct, že je to velmi individuální.
  Mezi efektivní ochranné pracovní oděvy se řadí také zástěry. A ty se mohou opravdu dosti lišit, zvláště pak podle toho, pro jaký obor působnosti jsou určeny, kromě toho se odlišují i svým vzhledem a provedením. Na trhu tak najdete zástěry nepromokavé, s rukávy i bez rukávů, do pasu i delší, s laclem i bez lacla. Pojďme se ale zaměřit na zástěry charakteristické pro různé pracovní obory a na jejich odlišnosti.
  Pracovní rukavice mají mnoho podob, dělí se do takových kategorií, jako jsou rukavice jednorázové, lékařské, svářečské, zahradnické a další. Do této velké skupiny si pak můžeme zařadit také řidičské rukavice, jejichž hlavním účelem je zajistit více komfortu při řízení. Jak to ale s nimi je? Jsou opravdu vhodným doplňkem nebo spíše neefektivní přítěží?