Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Nedělejte chyby při oblékání funkčního prádla

  09 VIII 2018

  Funkční prádlo je vhodné jak pro sportování, tak také pro práci. V obou případech je hlavním přínosem skvělé odvádění potu a hřejivé vlastnosti v chladu. Speciální materiály i střih přispějí k tomu, aby bylo termoprádlo vskutku efektivní. Často ale děláme chyby nejen při jeho výběru, ale také při nošení. Na co dát největší pozor?

  Nesprávné vrstvení

  Chybou číslo jedna je nesprávné skládání vrstev funkčního oblečení. Je třeba si uvědomit, že každá z vrstev má svou funkci a měla by být na správném místě. Vrstva přiléhající na tělo odvádí pot směrem ven, vrstva číslo dvě zase reguluje tělesnou teplotu. Třetí vrstva funkčního prádla pak především chrání proti dešti a dalším nástrahám klimatu.

  Správná velikost

  Svou důležitost má nepochybně i velikost zvoleného funkčního prádla. Mělo by být těsnější, tedy dobře přiléhat k tělu, jen tak bude na sto procent plnit svou funkci. Vybírejte tedy vhodnou velikost a prádlo přesně na tělo, dosáhnete lepší efektivnosti a pohyblivosti.

  Použití bavlny či jiného přírodního materiálu

  Není ideální vytvořit první vrstvu z přírodních materiálů, přes to, že ty k tomu doslova svádí. Například bavlna není vhodná pod funkční prádlo proto, že v podstatě hromadí vlhkost a na těle pak není právě příjemná, přes to, že v jiných situacích patří k vynikajícím materiálům. Při méně náročných aktivitách a zvláště pak u lidí, kteří trpí na různé kožní choroby, je však přírodní prádlo žádoucí, například se výborně osvědčila merino vlna.

  Střídání prádla

  V současnosti se vyrábí různé typy funkčního prádla, kdy jedno je vhodné například na hory, jiné zase na práci na podzim. Hlavní rozdíly vznikají zejména na základě odlišné síly materiálu a jeho váhy. Funkční prádlo na práci tedy bude vypadat jinak v létě, zde postačí jen jedna vrstva a v zimě, kdy už se vyplatí výše zmiňované tři vrstvy.