Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Letní pracovní oblečení a vhodné materiály

  03 XII 2019

  Léto je sice již minulostí, to ale může znamenat velké slevy letního oblečení. I v tuto chladnější dobu se tedy vyplatí nakupovat pracovní oblečení do teplejšího počasí. Velmi podstatné jsou výrobní materiály, které by měly dobře zvládat vyšší teploty a pracovníkovi zaručit komfort. Měly by disponovat hlavně prodyšností a lehkostí, při tom ale také odolností, bez které se při pracovní činnosti neobejdeme.

  Požadované vlastnosti:

  • Prodyšnost a odvětrávání
  • Odvod vlhka a potu
  • Volnost pohybu
  • Lehkost, při tom odolnost
  • Schopnost ochlazovat tělo

  Materiály z přírody

  Na léto jsou obecně doporučovány právě přírodní materiály pracovního oblečení. A tím opravdu nejlepším je bavlna, která zajistí příjemné pocitu při styku s pokožkou, navíc není náročná na údržbu, praní a žehlení není omezováno nižšími teplotami. Ale pozor, bavlna může poněkud ztěžknout, když nasákne vodou, proto je bavlněné pracovní oblečení vhodné spíše do sucha, případně pod nepromokavou bundu. Bavlna je jemná a příjemná na dotek, dosahuje vysoké odolnosti proti oděru a výborně odvádí tělesnou vlhkost.

  Syntetické materiály

  Druhou skupinu nám logicky tvoří syntetické, tedy umělé materiály, jako je kupříkladu polyester. Ten se při tom hodí nejenom na výrobu letního pracovního oblečení, ale také zimního. V zimě umí zahřát, zatímco v létě zase ochlazovat. Díky polyesteru se budete méně potit a nebude vám tolik hrozit dehydrace. Kromě odvádění potu ovšem nabízí polyester také další plusy. Hlavně hovoříme o lehkosti a prodyšnosti, k tomu je opravdu hodně odolný proti roztržení či oděru. Velmi dobře se čistí.

  Letní parna ještě nemusí znamenat, že budete v práci pobíhat pouze v kraťasech, nebraňte se více zahalit a využívat prvky jako jsou delší rukávy a nohavice, případně se chraňte vhodnou pokrývkou hlavy a krku, ať vás nespálí dotěrné sluneční paprsky.