Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Letní materiály pracovních oděvů

  07 VI 2020

  Možná pracujete v klimatizovaných prostorách, a tak moc neřešíte, z jakých materiálů je vyrobeno vaše letní pracovní oblečení. Spousta pracovníků je ovšem nucena pohybovat se venku, a to i v těch největších vedrech. Pokud k samotnému teplu přidáte ještě pohyb, je nasnadě, že pocení se dostaví velmi brzy. Proto má smysl zvolit si letní pracovní oděvy z těch správných materiálů. Základem je vždy to, aby dané oblečení bylo vzdušné, zároveň ale musí splňovat také další předpoklady.

  Vlastnosti, které jsou nejdůležitější:

  • Vzdušnost, kvalitní odvětrávání
  • Co nejlepší odvod potu
  • S tím související schopnost přispívat k ochlazování těla
  • Volnost pohybu
  • Příjemnost doteku s pokožkou

  Přírodní materiály

  Otázka, zda si zvolit přírodní nebo syntetické materiály pro pracovní oblečení na léto je rovněž zásadní. Pokud se tedy rozhodnete pro materiály z přírody, můžete očekávat poněkud lepší vlastnosti v teplejší části roku, než je tomu u syntetiky. A samozřejmě, tou nejlepší variantou je bavlna, která je příjemná v kontaktu s tělem, kvalitně odvádí pot a když už jím nasákne, její praní a údržba nejsou náročné. Bavlna je ale také nečekaně odolná proti oděru a protržení a trička z ní vyrobená jsou v parných letních dnech výbornou volbou.

  Syntetické materiály

  Současné umělé materiály pracovních oděvů nejsou zdaleka vhodné jen na zimu, a zvláště polyester si najde své využití také při práci v létě. Jeho hlavním přínosem je schopnost chránit před nadměrným teplem, a tím pádem také omezovat pocení. Zamezí zbytečné ztrátě tekutin, navíc je to materiál velmi lehký a prodyšný. Pokud si vyberete právě letní pracovní oblečení z polyesteru, nemusíte se obávat ani dlouhých nohavic a rukávů, které vás budou chránit proti spálení slunečními paprsky. V kombinaci s vhodnou pokrývkou hlavy pak nedojde ani ke zdravotním komplikacím, tedy vám nebude hrozit úpal, úžeh, nebo dehydratace.