Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Kdy nosit pracovní sandále a jaké jsou jejich výhody

  24 čvn 2021

  Existují různé typy letní pracovní obuvi. Většinou hovoříme o botách uzavřených, nicméně pro některé pracovní obory se hodí také otevřená obuv, jako jsou například sandále. Nejsou to samozřejmě klasické sandále na pláž, spíše pracovní obuv, která na jednu stranu přirozeně větrá, na druhou stranu ale dokáže ochránit. Kdy a kde nosit pracovní sandále a jaké jsou jejich nesporné výhody?

  Sandále venku i vevnitř

  Pracovní sandále využijete zejména při práci ve venkovním prostředí, můžete je ale obout také uvnitř. Většina pracovníků si je pořizuje z jednoho prostého důvodu, a to, aby byla noha pěkně svěží. Kde je tedy můžete nosit? Co se týká vnitřních prostorů, tak například při práci v halách, výrobnách a továrnách, kde teploty často dosahují velice vysokých hodnot. Takový operátor, který pracuje s počítačem, určitě nepotřebuje pevné uzavřené boty. Nošení pracovních sandálů venku je žádoucí zejména v letním období a zase hovoříme o oborech, u nichž není kladen velký důraz na pohyb v terénu. To však neznamená, že by se nevyráběly pracovní sandále, které mohou nosit klidně zedníci nebo zahradníci.

  Je ovšem potřeba uvědomit si, že pracovní sandále se moc nehodí tam, kde se počítá s vodou a zvýšenou vlhkostí.

  Výhody pracovních sandálů

  • Zajistí dobrou vzdušnost, nebude se vám zapařovat noha
  • Jsou velmi pohodlné
  • Disponují lehkostí, takže zbytečně nezatěžují nohu při chůzi
  • V současnosti jsou již vyráběny pracovní sandále splňující vysoké nároky na bezpečnost
  • Snadno je nazujete i vyzujete
  • Mohou je nosit muži i ženy
  • Nabídka je velmi pestrá, například si můžete zvolit sandále bezpečnostní, s uzavřenou špičkou, outdoorové, nebo korkové

  Snad jediným omezením u moderních pracovních sandálů je to, že nejsou právě ideální do mokra. To ale vyvažují jejich plusy, stejně jako takřka nevyčerpatelné možnosti, co se týká volby designu, barevných variací a stylu.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít