Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jednorázové pracovní oděvy a oblasti použití

  21 čvn 2019

  Jednorázové pracovní oděvy jsou vhodné pro nejrůznější činnosti a oblasti lidské práce. Může se jednat například o ochranné návleky na ruce, čepice, kapuce chránící krk, pláště, nebo rovnou kompletní obleky a kombinézy. To, že se jedná o jednorázové ochranné oblečení, ještě neznamená, že by muselo být nekvalitní a nedostatečně odolné, což nám dokazuje jeho časté používání v chemickém průmyslu nebo ve zdravotnictví.

  Materiály

  Asi těmi nejčastějšími materiály jednorázového oblečení jsou netkané textilie, které dokážou skvěle ochránit před špínou a prachem, nebo polypropylen, co se osvědčil jako výborná ochrana před chemickými látkami a dokonce chrání i vůči radioaktivnímu záření. Ve zdravotnictví zase slouží jako efektivní ochrana proti infekcím, mikrobům a bakteriím.

  Jak poznat k čemu daný oblek slouží?

  Účel jednorázových oděvů a doplňků je dán značením, kdy patří do 3. kategorie. Podle číselného označení pak můžete určit, zda bude daný oblek chránit proti chemii, olejům a mastnotám, prachu, postříkání či třeba žíravinám. Zvláštní kategorii pak tvoří jednorázové kombinézy pro práci v nebezpečném a radioaktivním prostředí.

  Oblasti využití

  A kde se tedy tyto specializované pracovní obleky, které jsou za skvělou cenu, používají? Jedná se o celou škálu profesí a pracovních činností, nejčastěji je to ale:

  • V chemickém průmyslu
  • V potravinářství
  • V gastronomii
  • Ve zdravotnictví
  • V elektrotechnických oborech
  • V průmyslové výrobě a dílnách
  • V zemědělství a zahradnictví

  Ochranné pomůcky a doplňky

  ochranným jednorázovým oděvům se často používají i nejrůznější doplňky a pomůcky, jejichž hlavním účelem je chránit specifické části těla, kupříkladu hlavu, oči, uši nebo dýchací cesty. Jednorázové pracovní pomůcky zahrnují vše od ručních návleků a rukavic, přes pracovní obutí, čepice, návleky, až po kapuce chrániče zraku a další užitečné prvky.