Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jaké rukavice budou nejlepší pro práci na zahradě?

  03 čvn 2021

  Zahrádkářská sezóna je již v plném proudu, a i Vy zcela určitě používáte pro práci na zahradě rukavice. Možná pouze jeden typ, možná pro různé činnosti různé typy rukavic. Zde je pár užitečných rad na téma: jaké rukavice vybrat a které budou tím pravým pro určitou zahradní práci.

  Kupujeme rukavice

  Při pořizování nových pracovních rukavic na zahradu platí následující zásady:

  • Musí se dobře oblékat
  • Při tom by měli sedět na prstech a nebýt zbytečně volné
  • Pokud se chystáte na práci v porostu, zvolte prodlouženou variantu s ochranou předloktí
  • Velikost je rozhodující
  • Pro různé práce jsou lepší různé materiály
  • Pro práce v chladu je možné zakoupit rukavice zateplené
  • Prsty a zápěstí nesmí být omezovány v pohybu

  Výběr vhodného materiálu

  Nejčastějšími materiály, z nichž se vyrábí pracovní rukavice, jsou guma a textilie, samozřejmě, že můžete používat i rukavice kožené. Lehké textilní pracovní rukavice budou dobrou volbou při méně náročných pracích, oceníte zejména jejich kvalitní prodyšnost a ohebnost. Oblíbené jsou látkové rukavice s prstovou vnitřní stranou potaženou gumou pro lepší odpudivost vody i nečistot.

  Pokud budete pracovat v mokrém prostředí, navlékněte raději rukavice gumové. Je pravda, že při delší práci se vám v nich mohou poněkud zapařovat a potit ruce, ale zase se nemusíte obávat mokra a pronikání bahna na pokožku rukou. I zde ale můžete zvolit kombinaci materiálů, například gumové rukavice s bavlněnou podšívkou, která zabraňuje již zmiňovanému zapařování kůže.

  Pro opravdu náročné zahradničení, například prořezávání stromů a jiné práce se dřevem, doporučujeme sáhnout rovnou po celokožených rukavicích. Zřejmě nejefektivnějším řešením, které vám ušetří čas strávený bádáním nad tím, jaké rukavice na jakou činnost, je koupě univerzálního modelu. Jako jsou například pracovní rukavice, u kterých je vnitřní část z kůže či gumy a hřbet ruky chrání bavlna nebo jiná tkanina.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít