Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
    Menu Zavřít
    Zpátky na všechny

    Jaké jsou rozdíly mezi pasivními a aktivními svářecími kuklami?

    Jaké jsou rozdíly mezi pasivními a aktivními svářecími kuklami?

    Mnoho svářečů stále používá pasivní svářecí kukly, charakteristické tím, že se u nich dají měnit čelní skla. Nazývají se také jednoduché nebo jednostupňové. Stále více se ale prosazují aktivní neboli samostmívací kukly, u nichž už není dána úroveň zatemnění pouze použitím sklem.

    Stupeň zatemnění DIN

    Skla pasivních svářecích kukel tedy mají různé stupně tmavosti, které jsou udávány stupnicí DIN, nejvíce se používají typy 9, 10 nebo 11. Pro jednoduché svařovací kukly je rovněž typické, že při jiných pracích, než je samotné svařování se čelní strana odklopí. Než svářeč opět započne svařování, tak jednoduchým pohybem hlavy čelní ochranu opět sklopí. I díky tomu se pasivním kuklám někdy slangově říká „klapačky“.

    Aktivní kukly

    Modernější variantou jsou aktivní svařovací kukly, označované také jako samostmívací. Běžné čelní sklo je zde nahrazeno speciální elektronicky řízenou kazetou, tedy průzorem s LCD krystaly. Pokud neprobíhá svařování, průzor je průhledný, ale jakmile je zapálen svařovací oblouk, tak jsou optická čidla kazety aktivována a dochází ke ztmavení průzoru. Jakmile je svařování opět ukončeno, tak se průzor vrátí do průhledného stavu a svářeč může bez odklápění čelního skla pokračovat v dalších přípravných pracích.

    Velkým plusem aktivních svařovacích kukel je možnost nastavit si úroveň zatmění DIN podle toho, jak potřebujete. Dá se tedy říct, že obecně je používání aktivních svařovacích kukel komfortnější pro uživatele a zároveň je s nimi práce celkově úspornější z různých hledisek. Která to jsou?

    • Úspora času- nemusí se sklápět přední sklo
    • Úspora peněz- nevzniká tolik nekvalitních svárů
    • Úspora z hlediska kvality
    • Ochrana zdraví- samostmívací kukly disponují přepínáním ze svařování na broušení, díky čemuž je zajištěno kvalitní chránění očí, ale i obličeje, nehledě na typ svářečské práce
    Komentáře
    Vložte svůj komentář Zavřít
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★
    ★★★★★