Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak vybrat vhodnou pracovní obuv?

  26 IV 2018

  Pracovní obuv by měla být vždy volena spíše podle jejího pracovního určení a dle funkčnosti, než podle stylového provedení, ale v nabídce e-shopů naleznete i boty, které vypadají hodně k světu. A samozřejmě vás bude zajímat i cena, která, jak už to tak bývá, souvisí s kvalitou. Jak vybrat pracovní boty, se kterými budete spokojeni, a poskytnou dostatek komfortu?

  Životnost

  Velice podstatným parametrem u pracovní obuvi je životnost, která se může lišit v závislosti na typu prostředí. Délku životnosti pak ovlivňují takové faktory, jako je druh materiálu, kvalita švů či lepení a v neposlední řadě také vysoce odolná, při tom ale přiměřeně měkká podrážka. Jiné boty využijete na pracovišti, kde je horko a tam, kde je naopak chladno.

  Skvělá funkčnost i pohodlí

  Nové pracovní boty by měly být vysoce funkční při dané činnosti, při tom ale pohodlné. Komfort boty zvyšuje například měkká vnitřní výstelka, správná šířka špice, membrána či bandáž. Mnozí výrobci se rovněž zaměřují na výrobu obuvi, která počítá s rozdílnými hmotnostmi osob či s odlišným tvarem nohy. Funkčnost pak bývá podpořena i takovými moderními prvky, jako:

  • Speciální konstrukce pro odvod potu
  • Gelová výplň
  • Protiskluzová vlastnost podrážky
  • Odolnost materiálu proti poškození a proniknutí ostrých předmětů
  • Dobrý odvod vlhkosti a nepromokavost
  • Schopnost odolávat chladu či naopak horku

  Vyplatí se levná pracovní obuv?

  Na trhu se pochopitelně najde pracovní obuv v různých cenových relacích a určitě je na místě otázka, zda se dá sehnat i levná pracovní obuv v solidní kvalitě. Pokud se nebude jednat o slevové akce, tak jen velmi těžko. V drtivé většině případů po zakoupení takové obuvi zjistíte, že materiály nejsou právě nejkvalitnější, boty jsou nepohodlné, tlačí, nebo jsou dokonce zdravotně závadné. Chcete-li podávat lepší výkony a cítit se při práci dobře, vybírejte raději pracovní boty za přiměřenou cenu.