Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak vybrat vhodné pracovní montérky

  30 čvc 2019

  Montérky patří k tomu nejoblíbenějšímu pracovnímu oblečení již dlouhá desetiletí. Přes to, že mají splňovat především vysoké nároky na odolnost, svou důležitou roli hraje také jejich pohodlnost a komfort při nošení. Na každý pracovní obor pak mohou být použiti jiné typy montérek. Jak vybrat vhodné pracovní montérky, které pro vás nebudou přítěží, ale naopak vaši práci usnadní?

  Pro jaký účel a prostředí budou montérky určeny

  Nejprve si uvědomte, pro jaké druhy prací, pro jaký účel, budou vaše pracovní montérky sloužit. Například pro vnitřní zaměstnání se vám nejlépe osvědčí klasika v podobě montérek běžného typu, takových, u nichž se nepočítá s nadměrnou zátěží či prací v nebezpečném provozu. V případě, že pracujete v hodně teplém vnitřním prostředí, můžete dnes zakoupit montérkou kraťasy.

  V chladném počasí se zase vyplatí sáhnout po pracovních montérkách se zateplením. Při jejich pořizování dbejte zvláště na to, aby byly kvalitně zatepleny nejvíce choulostivé partie, jako jsou záda, bedra, krk, kolena či ruce.

  Materiály

  Nejčastěji jsou montérky vyráběny za směsi materiálů, to aby bylo dosaženo ideálních vlastností celku. V různých poměrech se tak používají přírodní a syntetické materiály, jako je především bavlna společně s polyesterem, pro některé pracovní obory pak můžou být použity jednotlivě.

  Druhy montérek

  Samozřejmě, že v současné době najdete na trhu celou velikou škálu typů montérek, pokud ale zůstaneme u těch základních vzhledových parametrů, tak se jedná o následující dělení do kategorií:

  • Montérky do pasu
  • Laclové montérky
  • Montérkové komplety
  • Kombinézy
  • Kraťasy a montérky pod kolena
  • Speciální a bezpečnostní montérky

  Velikost a pohodlí

  Pro každé oblečení platí, že by mělo být ve správné velikosti. Pokud znáte své míry, pak by neměl nastat problém, v opačném případě dnes můžete využít tabulky velikostí, které nabízí mnoho eshopů s oblečením a najdete je i jinde. Pakliže kápnete nejenom na vhodné rozměry, ale také materiály, vaše montérky pro vás budou pohodlným a zároveň efektivním pracovním oblečením, u kterého se ani pestrým designům meze nekladou.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít