Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak vybrat ideální pracovní holinky?

  21 V 2019

  V mnoha oborech si najdou své využití pracovní holinky, tedy takové gumáky, které jsou dostatečně odolné a při různých pracovních činnostech splní svůj účel z hlediska ochrany proti různým faktorům. Dle jakých základních kritérií vybírat pracovní gumáky?

  Správná velikost

  Tak za prvé si nové holínky dobře vyzkoušejte, aby odpovídala velikost. Nepořizujte příliš těsné, ani příliš volné, vždy si ponechejte rezervu asi jedno velikostní číslo, neboť je dosti pravděpodobné, že v nich budete nosit tlusté ponožky.

  Vyšší nebo nižší?

  Pracovní holínky mohou být velmi nízké, kdy sahají pouze ke kotníkům, ale také velmi vysoké, vhodné například pro rybáře. Nižší provedení se dobře hodí pro některé domácí práce a na zahradu, ale pokud se vám „poštěstí“ šlápnout do hlubší kaluže či bahna, budou vaše nohy namočeny.

  Provedení podrážky

  I podrážka gumáků by měla být předmětem vašeho zkoumání před koupí. Pro různé pracovní obory a činnosti se hodí různé podrážky, například pro pracovníky, co se pohybují v kluzkém prostředí, je ideálem podrážka s protiskluzem. Podrážka určena do terénu bude disponovat hlubším vzorkem, zatímco na rovnou podlahu jsou nejlepší gumáky s hladkou, ale měkkou podrážkou.

  Zateplení

  Pokud nosíte gumáky v zimě, měly by disponovat kvalitním zateplením v podobě speciální podšívky či výstelky. Taková podšívka je nejčastěji vyrobena z neoprenu, kůže, textilie nebo fleecu. U některých pracovních holínek se můžete dokonce setkat s vyjímatelnou vložkou, takže je můžete nosit v každé roční době.

  Holínky s ochrannou špicí

  Zejména ti pracovníci, kteří se pohybují v náročném prostředí, kde hrozí padání těžkých a ostrých předmětů, ocení pracovní holínky se zpevněnou špicí. Ta se již dnes nevyrábí z kovu, jako tomu bylo v minulosti, ale z kůže nebo tvrzeného plastu, to proto, aby okraj této pevné výstuže nepůsobil jako nebezpečné nůžky ohrožující prsty na nohou.