Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak správně vyprat softshell pracovní bundu?

  20 XII 2018

  Softshellové bundy se výborně hodí i na práci, ať už se jedná o domácí práce, nebo rovnou profesionální působení ve vašem zaměstnání. Nicméně mohou být vystaveny různým nečistotám a náročnému zacházení, takže nebude od věci znát určitá pravidla pro správnou péči o ně. V tomto článku si povíme něco o praní softshellových pracovních bund tak, aby nebyly poškozeny.

  Je lepší praní v ruce nebo v pračce?

  Pokud budete svou pracovní bundu prát v rukou, bude celý proces poněkud šetrnější, ale dá vám to dost práce. Nikde není napsáno, že byste nemohli vložit softshellové materiály do pračky, je ale třeba prát jednak odděleně a rovněž dostatečně šetrně, aby nedošlo k narušení barvy či materiálu. Před jakýmkoliv praním se doporučuje takovou bundu dobře uzavřít a otočit naruby. Vždy se řiďte doporučením na štítku, který nám udává doporučenou teplotu praní. Pokud na bundě není štítek, což by se nemělo stát, perte při velmi nízké teplotě kolem 30 stupňů.

  Volba vhodného prášku na praní

  Zvolte si prací prášek, který bude pro vaši softshellovou bundu vhodný. Nepoužívá se klasika v podobě sypkých prášků, ty by totiž mohly zhoršit vlastnosti materiálu, ale prášky speciální určené rovnou na softshell. Tento prostředek se dá v současnosti poměrně snadno zakoupit například v prodejnách pracovního či sportovního oblečení.

  Je nutná aviváž?

  Aviváž není pro praní softshellu vhodná, neboť vytvoří na materiálu jakýsi film, který může ve výsledu zabraňovat ideální prodyšnosti. Používají se speciální impregnační prostředky ve spreji, které se aplikují až po vyprání.

  Vyždímání

  I fáze máchání a ždímání má u softshell pracovního oblečení svá specifika, důležité je, aby se v pračce nenacházely zbytky pracího prášku. Ždímání je u softshell materiálu nežádoucí, proto po praní pracovní bundu pouze pověste a nechte ji samovolně odkapat a uschnout.