Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Jak si chránit sluch při práci?

  09 VIII 2018

  Především v nadměrně hlučných pracovních prostředích je vhodné používat ochranu sluchu. My se nyní zaměříme na hlavní ochranné pomůcky, které patří k outfitu pracovníka, poněkud upozaděny ponecháme nejrůznější další metody, jako je například odhlučnění místnosti. Nejvíce se používají sluchátka a různéšpuntíky do uší, zvolit můžete ale také celé komplety, co ochrání kromě sluchu i zrak a různé partie hlavy.

  Ochranné komplety na hlavu

  A ochranné komplety budou také tím prvním, čemu se trochu více budeme věnovat. V podstatě hovoříme o krycích sestavách, které se nasadí na hlavu a chrání více partií, více smyslů. Jako příklad nám může posloužit takový komplet pro pracovníka s pilou, který sestává z přilby a chrániče krku společně s ochaným štítem očí a samozřejmě i nezbytnými sluchátky. Ta jsou připojena k rámu či přilbě a kdykoliv se dají sundat a vyměnit, pokud již neplní svou funkci na sto procent.

  Sluchátka

  Nejmodernější sluchátka pro ochranu sluchu při práci se pyšní velkou efektivitou, takže zaručí vysokou funkčnost i ve velmi hlučném prostředí. Díky pěnové výplni se nemusíte obávat toho, že vás budou i po dlouhých hodinách činnosti tlačit. Vlastně nechrání jen sluch jako takový, ale také ucho, které může být různě poraněno. V pracovních sluchátkách si dnes můžete bez potíží pustit rádio nebo vlastní hudbu a trochu se tak odreagovat.

  Zátky do uší

  Zátkové chrániče nabízí především jednu hlavní výhodu, a sice jsou skladnější, menší a na hlavě většinou lehčí. Existují různé typy těchto ochran, od jednoduchých zátek na jedno použití, až po zátkové chrániče na pružné spojce. Můžou být tedy propojené i volné. Možná již máte nějaké zkušenosti s jednorázovými zátkami do uší, co se po jednom pracovním dni vyhodí, ale můžete se setkat i s poněkud méně tradičními a členitějšími verzemi.