Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Ideální materiály pro letní pracovní oblečení

  30 čvc 2019

  Pracovní oděvy určené do teplého počasí a pro pracovníky, kteří se celý den pohybují na přímém slunci, mají svá nezanedbatelná specifika. Tím základním jsou materiály, které se liší svými vlastnostmi, a každý z nich může být ideální pro jiný obor. Budeme se jim trochu blíže věnovat v následujících řádcích.

  Vlastnosti materiálů

  Mezi takové vlastnosti, které učiní z letního pracovního oblečení vysoce efektivní odění, které vám navíc uleví od horka, patří jednak dobrá vzdušnost a s tím pak souvisí také odvod potu. Pokud bude pracovní oblečení to horka dobře větrat, nejen, že se budete cítit příjemněji, ale zabráníte i nepříjemným pachům vznikajícím jak během práce, tak po usušení.

  Dále si můžeme uvést schopnost materiálů ochlazovat tělo a provedení, které umožní dostatečnou pohyblivost. Mezi důležité parametry, které by mělo pracovní oblečení na léto splňovat, dále patří:

  • Lehkost
  • Příjemnost na dotek
  • Nealergické vlastnosti ve vztahu k pokožce
  • Měkkost
  • Trvanlivost

  Přírodní materiály

  Podobně, jako u jiných typů oděvů, i u těch na práci, se využívají jak materiály přírodní, tak také syntetické. Do letního parna je ovšem obecně lepší příroda, konkrétně třeba bavlna, která je příjemná při styku s pokožkou a péče o ni není až tak náročná.

  Bavlna disponuje jemností, při tom pevností, je odolná proti odírání a protržení, velmi dobře dokáže odvádět pot a vlhkost z těla.

  Syntetické materiály

  Syntetické materiály pracovních oděvů na léto se chovají trochu jinak, ale i ony mohou nabídnout nejednu výhodu. Mezi ty nejpoužívanější se řadí polyester se schopností chránit v létě před nadměrnými teplotami. Omezuje přílišné pocení a díky tomu pomůže s bojem proti dehydrataci.

  A jaké jsou přednosti polyesteru?

  • Je lehký a při tom odolný
  • Dobře odvádí pot
  • Disponuje skvělou prodyšností