Čas na vrácení. Nevhodné dárky můžete v klidu vrátit nebo vyměnit až do 19.1.2020.

Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Ideální materiály pro letní pracovní oblečení

  30 VII 2019

  Pracovní oděvy určené do teplého počasí a pro pracovníky, kteří se celý den pohybují na přímém slunci, mají svá nezanedbatelná specifika. Tím základním jsou materiály, které se liší svými vlastnostmi, a každý z nich může být ideální pro jiný obor. Budeme se jim trochu blíže věnovat v následujících řádcích.

  Vlastnosti materiálů

  Mezi takové vlastnosti, které učiní z letního pracovního oblečení vysoce efektivní odění, které vám navíc uleví od horka, patří jednak dobrá vzdušnost a s tím pak souvisí také odvod potu. Pokud bude pracovní oblečení to horka dobře větrat, nejen, že se budete cítit příjemněji, ale zabráníte i nepříjemným pachům vznikajícím jak během práce, tak po usušení.

  Dále si můžeme uvést schopnost materiálů ochlazovat tělo a provedení, které umožní dostatečnou pohyblivost. Mezi důležité parametry, které by mělo pracovní oblečení na léto splňovat, dále patří:

  • Lehkost
  • Příjemnost na dotek
  • Nealergické vlastnosti ve vztahu k pokožce
  • Měkkost
  • Trvanlivost

  Přírodní materiály

  Podobně, jako u jiných typů oděvů, i u těch na práci, se využívají jak materiály přírodní, tak také syntetické. Do letního parna je ovšem obecně lepší příroda, konkrétně třeba bavlna, která je příjemná při styku s pokožkou a péče o ni není až tak náročná.

  Bavlna disponuje jemností, při tom pevností, je odolná proti odírání a protržení, velmi dobře dokáže odvádět pot a vlhkost z těla.

  Syntetické materiály

  Syntetické materiály pracovních oděvů na léto se chovají trochu jinak, ale i ony mohou nabídnout nejednu výhodu. Mezi ty nejpoužívanější se řadí polyester se schopností chránit v létě před nadměrnými teplotami. Omezuje přílišné pocení a díky tomu pomůže s bojem proti dehydrataci.

  A jaké jsou přednosti polyesteru?

  • Je lehký a při tom odolný
  • Dobře odvádí pot
  • Disponuje skvělou prodyšností