Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  I pracovní boty můžete vyprat. Jak na to?

  28 srp 2020

  Péče o pracovní obuv je stejně důležitá, jako správné udržování pracovního oblečení. A ačkoliv mnozí svou obuv na práci neperou, praní ji učiní nejen čistější, ale také může mít vliv na její životnost. Jak postupovat při takovém praní v pračce?

  1.        Vyjmout vložky

  Nejprve vyjměte vložky, které bude dobré manuálně vyčistit s použitím pracího prášku neb saponátu. Sušte je pomalu poblíž topení, nejen že se vám nezdeformují, ale také si zachovají svěží vůni.

  1.        Vyndat tkaničky

  Před praním samotné pracovní obuvi vyndejte tkaničky a nebojte se je prát s oblečením. Nestane se, že by se zabarvily či znečistili obuví. Pro tkaničky platí stejné principy sušení, jako pro vložky do bot.

  1.        Odmaštění bot

  Nyní máte pracovní obuv připravenou k praní, ale ještě je třeba učinit jeden krok, odmastit ji. To se dělá tak, že se vloží do nádoby s horkou vodou a saponátem a ponechají se takto odmastit půl hodiny až hodinu. Poté je dobře propláchněte teplou čistou vodou.

  1.        Vyčištění podrážky

  Na podrážkách pracovních bot se drží hrubé nečistoty, a proto bude vhodné je před vložením do pračky důkladně vyčistit. Buďto použijte kartáč namáčený do teplé vody s čisticím prostředkem, nebo kartáč v kombinaci se zubní pastou. Ta podrážku nejen vyčistí, ale také jí navrátí původní barvu díky obsahu fluoridu.

  1.        Do pračky s nimi

  Konečně se dostáváme k samotnému praní pracovní obuvi. Nejlepší bude použít tekutý prací prášek, aby nevznikaly hrudky, které se mohu usazovat uvnitř bot. Pokud není vaše pračka přímo vybavena programem na praní obuvi, tak perte na teplotu 30 stupňů, při nízkých otáčkách, nastavení by mělo být na jemnější tkaniny. Nižší teplota vody zajistí, že nedojde k deformaci.

  1.       Na závěr dobře vysušit

  Po praní přichází na řadu sušení pracovní obuvi. I zde bude ideální umístit boty poblíž radiátoru a sušit je pomalu, tedy například přes noc. Pokud je venku teplo, nic nepokazíte tím, když je dáte na dobře větrané místo, ale ne na prudké slunce, proces sušení pak urychlíte vložením papíru nebo novin dovnitř.

  Komentáře
  Vložte svůj komentář Zavřít