Výsledek hledání pro výraz
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Historie versus současnost montérek

  12 X 2018

  Montérky se řadí k pracovnímu oblečení s ochrannou funkcí, bez kterého se neobejdou v podstatě žádní manuální pracovníci, navíc jejich přínosy oceníte při různých domácích pracích. Snad každý muž má nějaké ty montérky ve skříni a samozřejmě, že jsou dnes nabízeny i dámské pracovní kalhoty různých typů.

  Montérky jsou charakteristické svými odolnými materiály, které ale musí být přiměřeně pružné, aby umožnily dostatek pohyblivosti. Trendem současnosti je barevné odlišení montérek podle toho, k jaké pracovní činnosti či odvětví budou určeny. Proto existují montérky pro zedníky, pro zahradníky či třeba pro kominíky, které se svým barevným odlišeným na první pohled liší. Jaká je ale historie těchto pracovních kalhot a jak to bylo s jejich vznikem?

  Nejprve to byly džíny

  První montérky můžeme hledat až na dalekém americkém západě, kde je nosili kovbojové a zlatokopové. Ano, uhádli jste, jednalo se vlastně o džíny, které se v tehdejší době velmi osvědčily, zvláště díky své vysoké odolnosti. Kvality a vysokého stupně odolnosti si postupem času všimli i jiní pracovníci z dalších oborů a začali je také s oblibou nosit.

  Současné montérky

  Dnešní montérky jsou již poněkud jiné a džíny se zařadily do zcela odlišné kategorie oblečení, přes to, že sousta lidí je stále nosí i při práci. Na trhu najdete nespočet modelů pracovních kalhot, a proto nebude od věci zeptat se přímo v prodejně na to, které budou ideální právě pro váš účel.

  Podobně jako třeba rukavice, mají montérky různé stupně ochrany, disponují spoustou kapsiček a můžou být doplněny třeba laclem nebo speciálním opaskem. Zkrátka a dobře, moderní montérky, to už zdaleka nejsou pouze džíny jako dříve, ale škála produktů je v tomto případě skutečně obrovská.

  Montérky vás odliší

  Díky různým barevným možnostem, ale také díky střihům je rovněž možné odlišit různé pracovníky a nabízí se pochopitelně i možnost firemních potisků a log. V současnosti je pak běžnou praxí, že firemní montérky jsou šity na míru a stávají se jakousi signifikantní uniformou společnosti.