Výsledek hledání pro výraz
E-mail obchod@pracovniochrana.cz  Telefon +420 604 131 626
Vyberte si kategorii
  Menu Zavřít
  Zpátky na všechny

  Druhy pracovních pokrývek hlavy

  01 říj 2019

  Pracovní pokrývky hlavy, to nemusí být zdaleka jen kšiltovky a kulichy. Najde se celá řada nejrůznějších typů čepic, klobouků, ale také například čelenek, určených do různých ročních období. Někdo se bez kšiltovky neobejde zejména v létě, kdy slunce silně pálí a hrozí úpal, jiný zase klade důraz na stylovost a nosí čelenku. Zejména pak lidé, kteří mají méně vlasů a pracují ve venkovním prostředí, nosí čepice téměř z povinnosti. Pojďme si tedy trochu shrnout, jaké typy pokrývek hlavy se dají při práci nosit.

  Kšiltovka

  kšiltovce jsme již hovořili výše, jejím hlavním účelem je ochrana proti slunci a úpalu, zároveň dokáže nasávat pot, takže vám nestéká do očí. Trvalé nošení kšiltovky může ovšem vést k problémům s pokožkou a rovněž k postupnému ustupování vlasového porostu, proto je doporučeno nosit ji spíše, když je to opravdu nutné.

  Klobouky

  Zůstaňme ještě v teplejším období roku, kdy sluníčko krásně hřeje, ale může také tak trochu obtěžovat. Klobouk je další z možností, jak si zakrýt hlavu, oproti kšiltovce má krempu po celém obvodu a tak velmi dobře chrání nejenom obličej proti spálení, ale také například krk, který je snad ještě náchylnější.

  Zimní čepice a kulichy

  V zimním období vám už kšiltovka stačit nebude, neboť je třeba především zahřát hlavu. Pro takové účely můžete využít různé typy zimních čepic, od kulichů, až třeba po stylové čepice s bambulí. Důležité je, aby byly chráněny hlavně uši, které jsou velice náchylné na namrznutí.

  Čelenky a šátky

  Čelenka, případně šátek, mohou také velmi dobře posloužit jako ochrana proti slunečnímu záření, především ale sají pot, takže vás tolik neobtěžuje. Velmi dobrá volba, pokud chcete, aby vaše hlava trochu více dýchala. Čelenky a šátky mohou být velmi stylovým doplňkem, je ovšem třeba zvolit takové, které se budou ideálně hodit k vašemu pracovnímu oblečení. Chcete-li mít chráněnou nejenom hlavu, ale rovněž obličej, zvolte si kuklu. Ta je ovšem vhodná do opravdu velkého chladu, v běžném prostředí byste byli spíše pro legraci.